VARŠAVA POSLALA TENKOVE KIJEVU: Premijer Moravjecki potvrdio slanje teškog naoružanja
Poljska je poslala tenkove u Ukrajinu, rekao je danas premijer Mateuš Moravjecki.

Foto: Tanju/AP Photo
Moravjecki je potvrdno odgovorio na novinarsko pitanje da li je Poljska poslala ili će poslati tenkove Ukrajini, ali nije objavio druge detalje, uključujući broj poslatih tenkova.
"Neću o tome danas. Razgovaraćemo o tome kada bude vreme. Iz bezbednosnih razloga - pre svega, naših suseda Ukrajinaca, prijatelja - nećemo o tome", objasnio je šef poljske vlade.
Poljska je u martu saopštila da je spremna da pošalje sve borbene aviona "MiG-29" u vazdušnu bazu "Ramštajn" u Nemačkoj i da će ih dati na raspolaganje SAD, što su SAD odmah odbile.
Ukrajina je u više navrata tražila od Zapada da im hitno dostave dodatne količine naoružanja, posebno teže opreme.
BONUS VIDEO: R
USI UNIŠTILI TRI UKRAJINSKA TENKA: Napad na prelazu Bravenkovo-Slavjansk
Preporučujemo

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (0)