KIJEV ŽELI PREGOVORE ISPRED AZOVSTALJA: Arestovič predložio humanitarne koridore ili razmenu, i zapretio Moskvi
SAVETNIK ukrajinskog predsednika Aleksej Arestovič predložio je posebnu rundu pregovora sa Rusijom, i to ispred kompleksa Azovstalja, na kojoj bi se razgovaralo o sudbini civila i ukrajinskih vojnika koji su još uvek zarobljeni u grad Marijupolju.

Foto: EPA/printskrin/ilustracija
„Razgovori bi imali za cilj uspostavljanje trenutnog primirja u Mariupolju, višednevne humanitarne koridore i oslobađanje ili razmenu ukrajinskih boraca zarobljenih u fabrici Azovstal“, rekao je Arestovič u video obraćanju, prenosi Rojters.
Čekamo odgovor i podsećamo vas da se Kremlju neće dopasti posledice ako to ne učinite“, rekao je Arestovič.
BONUS VIDEO: Pogledajte: Ovako izgleda podzemni grad u „Azovstalu” okružen Rusima
Preporučujemo


POGLEDAJTE: Ovako izgleda grad pod zemljom u "Azovstalju" koji su opkolili Rusi (VIDEO)
23. 04. 2022. u 20:03

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (3)