RAZUMEM GNEV JAVNOSTI: DŽonson prihvata kaznu zbog kršenja karantina
BRITANSKI premijer Boris Džonson izjavio je danas da je prihvatio kaznu policije zbog kršenja pravila karantina 2020. godine i da razume gnev javnosti, ali je ponovio da nije smatrao da je tada prekršio zakon.
Foto: Profimedia
- Moram da kažem, iskreno, u to vreme mi nije palo na pamet da je u pitanju možda kršenje pravila. Ali, naravno, policija je utvrdila drugačije i ja u potpunosti poštujem ishod njihove istrage - izjavio je Džonson za Bi-bi-si, prenosi Rojters.
Kabinet Borisa Džonsona je potvrdio da će premijeru Velike Britanije biti izrečena novčana kazna zbog kršenja kovid epidemioloških mera i organizovanja zabava u vladinim kancelarijama u vreme strogih restrikcija i da će novčano biti kažnjen i ministar finansija Riši Sunak, preneo je ranije AP.
Skandal "partigejt" razbesneo je mnoge u Britaniji i doveo do toga da se desetine političara i zvaničnika nađu pod istragom zbog navoda da je vlada prekršila ograničenja koja je sama donela.
Više od stotinu državnih službenika, uključujući premijera, dobilo je upitnike od policije, koja je tokom istrage ispitivala svedoke.
RUSI OBJAVILI SPISAK NAJVEĆIH NEPRIJATELjA: Evo na kom je mestu Hrvatska
RUSKI ski list „Vzgljad“ sastavio je i u utorak objavio „Rejting neprijateljskih vlada“ kako bi pokazao razliku između država koje se svesno suprotstavljaju Rusiji i onih koje su na tu odluku „protiv njihove volje naterale spoljnopolitičke okolnosti“, prenosi Slobodna Dalmacija.
14. 11. 2025. u 16:54
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
Policija uletela na svadbu, HAPSI MLADU - a tek objašnjenje! Ovo je LUDNICA (VIDEO)
ČAK i na najlepšim svadbama ponekad se dese nepredviđene situacije, sitne greške ili čak veći incidenti.
14. 11. 2025. u 16:23
Komentari (0)