MAĐARSKA NA PREKRETNICI: Viktor Orban se obratio naciji
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je danas da predstojeći parlamentarni izbori u toj zemlji zakazani za nedelju predstavljaju egzistencijalnu prekretnicu i izbor između rata i mira.

Foto: John Thys, Pool Photo via AP/Jutjub/M F P
Orban, koji želi da dobije četvrti uzastopni premijerski mandat, vodio je kampanju na osnovu obećanja da će, ukoliko bude ponovo izabran, štititi mir i bezbednost zemlje i da će održavati uvoz ruskih energenata dok traje rat u susednoj Ukrajini.
- To nije naš rat, moramo se toga kloniti. Možemo ostati po strani ako ne šaljemo vojnike ili oružje i ne dozvoljavamo pošiljke oružja preko naše teritorije, jer ćemo onda postati vojni cilj - rekao je Orban na jednom predizbornom skupu u centralnoj Mađarskoj.
Ta zemlja je odbila da snabdeva Ukrajinu oružjem i zabranila je njihov tranzit preko mađarsko-ukrajinske granice, ocenivši da bi je to uvuklo u sukob.
Orban je danas na mitingu rekao da je opoziciona koalicija "sklopila tajni pakt sa ukrajinskom vladom" i da će njegovi politički protivnici prekinuti dovod ruskog gasa i ruske nafte, što je ta koalicija demantovala.
Ujedinjenu opoziciju u Mađarskoj čini šest stranaka čiji je zajednički kandidat za premijera Peter Marki-Zai, koji ne pripada nijednoj stranci.
Opozicija je izbore ocenila kao referendum o tome da li će Mađarska pripadati zajednici zapadnih demokratija ili će se vratiti u svoju istorijsku prošlost.
Prema anketama, Orbanova stranka Fides vodi, ali je ta prednost u odnosu na opoziciju tesna.
Preporučujemo

PITANjE JE DANA KADA ĆE OTVORENO DA UBIJAJU NA ULICI Vučić: Zemlja nam je u velikoj opasnosti, banda vlada ulicama! Pobedićemo ovo zlo zajedno
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić obratio se naciji iz Palate Srbija posle četiri dana uzastopnog blokaderskog divljanja i napada na objekte, policiju i građane. Poručio je da je pitanje dana kada će blokaderi da otvoreno ubijaju na ulici, jer im je samo to preostalo. Rekao je da će se u narednim danima činiti da se država povukla, a onda će pokazati svu svoju odlučnost i iskoristiti sva sredstva na raspolaganju da se vrati poredak i mir u zemlju. Sa narodom i građanima zajedno, pobedićemo ovo zlo, poručio je Vučić.
17. 08. 2025. u 12:14 >> 12:44

"SRAM VAS BILO ZA SVE ŠTO RADITE" Vučić sa prezirom odgovorio Žaklini Tatalović na dobacivanja i upadice
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je na upadice i dobacivanja novinarki N1 Žaklini Tatalović.
17. 08. 2025. u 14:28

"PROMENIO JE LIČNI OPIS": Željkov sin tvrdio da mu je otac živ
MNOGE je iznenadila izjava najstarijef sina Željka Ražnatovića Arkana, Mihajla da je njegov otac živ.
17. 08. 2025. u 16:16
Komentari (2)