KADIROV "OŽIVEO" UBIJENOG RUSKOG GENERALA: Predsednik Čečenije objavio novi snimak iz Marijupolja (VIDEO)
ČEČENSKI lider Ramzan Kadirov je danas doputovao u Marijupolj, gde se sastao sa ruskim vojnicima, ali i generalom Andrejem Mordvičevim, kog su ukrajinski mediji "sahranili" u svojim izveštajima.
Foto: Profimedia/Ilustracija
Naime, mediji su pisali da je Mordvičev ubijen na frontu, ali je Kadirov jednim snimkom demantovao te vesti.
Na snimku se vidi kako Kadirov grli Mordvičeva.
"Ahmat je prava sila!", rekao je ruski general, aludirajući na uzvik čečenskih boraca koji se odnosi na oca Ramzana Kadirova, Ahmata, dok predsednik Čečenije tvrdi da "tako kaže najbolji komandant".
Ruski general će nastaviti da komanduje 8. armijom Južnog vojnog okruga.
Kadirov je sa Mordvičevim i šefom Donjecke Narodne Republike Denisom Pušilinom razgovarao o toku specijalne operacije i situaciji u Marijupolju.
Podsećamo, gradonačelnik Marijupolja Vadim Bojčenko saopštio je danas da je taj grad, oko koga su se nedeljama vodile žestoke borbe, danas u rukama ruske vojske.
- Nije sve u našoj moći. Mi smo, nažalost, danas u rukama okupatora - rekao je Bojčenko.
BONUS GALERIJA: Čečenski specijalci na defileu u Groznom
BONUS VIDEO: RUSKI "ALIGATOR" I "KROKODIL" U AKCIJI - U brišućem letu jure ka ukrajinskim položajima
SKANDAL! RAMA OBJAVIO SNIMAK RAZGOVORA SA TAČIJEM: "Srećna nezavisnost komadante, brate moj, grlim te mnogo i volim" (VIDEO)
PREMIJER Albanije Edi Rama objavio je snimak telefonskog razgovora sa bivšim vođom zločinačke OVK Hašimom Tačijem, koji se trenutno nalazi u pritvoru Specijalnog suda u Hagu, gde je optužen za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti.
17. 02. 2026. u 20:01
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (3)