LIDERI EU MU POTVRDILI MANDAT: Šarl Mišel još dve i po godine na čelu Evropskog saveta
LIDERI EU 27 na samitu u Briselu potvrdili su mandat belgijskom političaru Šarlu Mišelu kao svom predsednika u naredne dve i po godine.
Foto: EPA
Nekadašnji belgijski premijer izabran je 2019. godine na mesto predsedavajućeg Evropskim savetom sa mandatom od dve i po godine i sa mognćnošću reizbora na još dve i po godine.
Mišel je drugi belgijski premijer koji se našao na mestu predsedavajućeg Savetom lidera EU nakon Hermana Van Rompeja, koji je bio izabran za prvog predsednika Evropskog saveta i na čijem čelu je bio od 2009. do 2014. godine.
Između dva belgijska političara, mandat predsedavajućeg samitima EU 27 imao je Poljak Donald Tusk.
Preporučujemo
GRČKA UPOZORAVA NA NESTAŠICE ŽITARICA: Zbog sanckija Grčkoj i zemljama EU preti glad
23. 03. 2022. u 07:30
DIREKTAN PRITISAK BRISELA: EU traži od Srbije da uvede sankcije Rusiji
22. 03. 2022. u 13:19
SKANDAL! RAMA OBJAVIO SNIMAK RAZGOVORA SA TAČIJEM: "Srećna nezavisnost komadante, brate moj, grlim te mnogo i volim" (VIDEO)
PREMIJER Albanije Edi Rama objavio je snimak telefonskog razgovora sa bivšim vođom zločinačke OVK Hašimom Tačijem, koji se trenutno nalazi u pritvoru Specijalnog suda u Hagu, gde je optužen za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti.
17. 02. 2026. u 20:01
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (0)