"ZABORAVILI SU NA BOMBARDOVANJE JUGOSLAVIJE I IRAKA": Ruski ambasador u Americi o zločinima SAD i NATO saveznika
RUSKI ambasador u SAD Anatolij Antonov oglasio se danas, podsećajući na bombardovanje Iraka, Libije i Jugoslavije od strane američkih vlasti i njihovih saveznika.

Foto: Profimedia/Ilustracija
- Američko ministarstvo odbrane očigledno je zaboravilo kako su Vašington i njihovi saveznici bombardovali Irak, Libiju i Jugoslaviju - poručio je danas ruski ambasador u SAD Anatolij Antonov, komentarišući izjave Pentagona o navodnim ruskim ratnim zločinima u Ukrajini.
- Imamo osećaj kao da je Pentagon zaboravio kako su, sasvim nedavno, SAD i njeni NATO saveznici bombardovali gradove u Jugoslaviji, Iraku, Libiji. Nečuveni zločini koje su počinili američki vojnici i plaćenici u Avganistanu i Siriji takođe su, izgleda, nestali iz sećanja Vašingtona - citirala je Antonova pres-služba ruske ambasade na svom Telegram kanalu, prenosi TASS.
Ruski diplomata je rekao i da ukrajinske radikalne grupe primenjuju taktiku koju su koristile nacističke snage tokom Drugog svetskog rata.
- Udari naših vojnih snaga ciljaju isključivo objekte vojne infrastrukture Kijeva. Kao odgovor, ukrajinske radikalne grupe primenjuju taktiku koju su koristili nacisti tokom Drugog svetskog rata. Koristeći žene i decu kao živi štit, neonacisti raspoređuju višecevne raketne sisteme u stambenim naseljima i koriste ih za napad na ruske trupe - saopštio je Antonov na svom Telegram kanalu.
- Te snage takođe koriste rakete Točka-U sa kasetnom municijom protiv civila i sprečavaju civile da napuste zone neprijateljstava - naglasio je ruski ambasador.
Američki Pentagon pre toga optužio je ruske snage da su počinile ratne zločine u Ukrajini i dodao da će pomoći u prikupljanju dokaza o njima, optužujući Kremlj da izvodi neselektivne napade kao deo namerne strategije u sukobu.
BONUS VIDEO: PRIZNANjE NEMAČKOG NOVINARA: Bio sam obučavan da lažem, izdajem i da javnosti ne saopštavam istinu
Preporučujemo

BAJDEN NEĆE NI DA KROČI U UKRAJINU: Otkriveno sa kim namerava da se sastane
20. 03. 2022. u 17:20

DECU TRUJU POLITIKOM? Zaharova objavila skandalozan test namenjen nemačkim osnovcima
19. 03. 2022. u 22:52

RASPOREĐENO 110.000 VOJNIKA, RUSI KREĆU U ZAVRŠNI UDAR NA POKROVSK: "Sa time bi mogli zauzeti srednje veliku evropsku državu"
RUSIJA ne pokazuje znakove povlačenja u ratu protiv Ukrajine. Naprotiv, Moskva je pojačala dalekometne udare na ukrajinske gradove i napade duž cele linije fronta. Vojni stručnjaci ističu da je ruska strana usvojila nove taktike, oslanjajući se na masovnu upotrebu dronova i malih diverzantskih jedinica, piše The New York Times.
10. 08. 2025. u 20:18

EVO KO JE TROSTRUKI UBICA IZ GNjILANA: Bio u društvu sa Kurtijem, Osmanijevom i Haradinajem
TRI osobe su ubijene, a nekoliko je ranjeno u pucnjavi koja se dogodila danas u Gnjilanu, dok je osumnjičeni napadač u bekstvu, prenela je Koha. Bolnica u Gnjilanu saopštila je da je na licu mesta konstatovana jedna smrt, a da su dve osobe prebačene u Urgentni centar bez znakova života.
10. 08. 2025. u 18:11

UŽAS U HRVATSKOJ: Morem plutaju mrtvi delfini - krvavi i raskomadani (FOTO)
TUŽAN prizor zabeležen je u Hrvatskoj u okolini Pelješkog mosta - u moru su pronađeni mrtvi delfini.
10. 08. 2025. u 21:35
Komentari (3)