RAT U UKRAJINI I STAV ANKARE: Otkriveno šta želi Turska
TURSKI ministar spoljnih poslova Mevlut Čavušoglu tokom današnjeg stranačkog skupa u Antaliji kazao je da Turska želi priznanje ukrajinske nezavisnosti, poručivši kako rade na postizanju mira.
Foto: Tanjug AP
Turska ima čvrste veze s Ukrajinom i Rusijom, istakao je, zbog čega rat dveju zemalja utiče na njegovu zemlju, ali i na ceo svet.
- Snažno smo se protivili aneksiji Krima 2014. godine. Da je svet tada bolje reagovao, danas ne bismo bili u ovoj situaciji - smatra Čavušoglu, uveren da su obe strane blizu dogovora oko temeljnih pitanja. A jedno od njih jeste nezavisnost Ukrajine, što Turska podržava i uz Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija i Nemačku želi da bude jemac ukrajinske nezavisnosti.
Portparol turskog predsednika Ibrahim Kalin na Tviteru je objavio delove intervjua koji je dao za Al Džaziru.
- U ovom ratu neće biti pobednika. Mirovni sporazum nije nemoguć. Najteža pitanja za dogovor su ruski zahtev za priznanjem aneksije Krima, kao i priznanje tzv. nezavisnosti dveju republika u Donbasu- objavio je Kalin.
Četiri su preostala pitanja oko kojih se ruska i ukrajinska strana moraju dogovoriti, dodao je turski portparol, razoružanje i bezbednosna jemstva za Ukrajinu i rad na tzv. denacifikaciji. Obojica zvaničnika naglasila su da predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan u ovom procesu ima stalnu komunikaciju s ruskim i ukrajinskim predstavnicima kako bi rat prestao.
BONUS VIDEO: "Agava" cveta samo jednom tokom života
Preporučujemo
RUSKA VOJSKA NAPREDOVALA: Evo šta kaže izveštaj Ministarstva odbrane Rusije
20. 03. 2022. u 20:33
TUŽNE VESTI ZA RUSIJU: U bici za Mariupolj poginuo zamenik komandanta Crnomorske flote
20. 03. 2022. u 19:17
SKANDAL! RAMA OBJAVIO SNIMAK RAZGOVORA SA TAČIJEM: "Srećna nezavisnost komadante, brate moj, grlim te mnogo i volim" (VIDEO)
PREMIJER Albanije Edi Rama objavio je snimak telefonskog razgovora sa bivšim vođom zločinačke OVK Hašimom Tačijem, koji se trenutno nalazi u pritvoru Specijalnog suda u Hagu, gde je optužen za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti.
17. 02. 2026. u 20:01
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (2)