RUSIJA USPOSTAVILA DIPLOMATSKE ODNOSE SA DNR I LNR: Sergej Lavrov uputio čestitke ministrima spoljnih poslova
RUSIJA je, dan nakon priznavavanja nezavisnosti samoproglašenih Donjecke Narodne Republike (DNR) i Luganske Narodne Republike (LNR), danas uspostavila diplomatske odnose sa tim teritorijama u Ukrajini.
Foto: Russian Foreign Ministry Press Service via AP
Kako je objavljeno na sajtu ruskog ministarstva spoljnih poslova, u skladu sa jučerašnjim ukazom predsednika Vladimira Putina, danas, razmenom nota između Ministarstva inostranih poslova Rusije i Ministarstva inostranih poslova Donjecke Narodne Republike, kao i Ministarstva inostranih poslova Rusije i Ministarstva inostranih poslova Luganske Narodne Republike Republike, sačinjen je sporazum o uspostavljanju diplomatskih odnosa na nivou ambasada.
Dodaje se da je ministar inostranih poslova Rusije Sergej Lavrov uputio čestitke ministarki spoljnih poslova DNR N. J. Nikonorovoj i ministru inostranih poslova LNR V.N. Deinegu na priznanju ovih država i uspostavljanje diplomatskih odnosa sa Rusijom.
- Ruska strana je usmerena na sveobuhvatan razvoj saradnje sa DNR i LNR, uključujući i preko ministarstava spoljnih poslova, sve u interesu građana naših zemalja, jačanja mira, regionalne stabilnosti i bezbednosti - navodi se na sajtu.
BONUS VIDEO:
KRIZA KOJA BRINE CEO SVET: Da li će narasle tenzije oko Ukrajine eksplodirati u rat?
Preporučujemo
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (1)