SAVEZNIČKA ODLUČNOST: Velike vojne vežbe pokazale da su Moskva i Minsk spremni za brzi odgovor na vojne pretnje
BELORUSKO-ruske vojne vežbe "Saveznička odlučnost 2022“ pokazale su da Minsk i Moskva imaju infrastrukturu spremnu da brzo odgovore na vojne pretnje, izjavio je danas ministar odbrane Belorusije Viktor Hrenjin.
Foto: Instagram/mil_ru
On je rekao da su vežbe potvrdile da dve zemlje nemaju problem, kako je naveo, "vojnog Šengena“, koji zapadne države danas pokušavaju da reše, saopštilo je belorusko Ministarstvo odbrane na Telegramu.
Hrenjin je istakao da su tokom vežbi organi vojne komande i kontrole svih formacija radili kao integralni organizam.
"Imamo zajedničku ''školu'', zajedničke pristupe - delujemo na isti način i razmišljamo na isti način“, naveo je beloruski ministar.
Hrenjin je kao glavni politički rezultat vežbe „Saveznička odlučnost 2022“ naveo to što je u složenim uslovima situacije u svetu i neposredno oko Rusije i Belorusije pokazana snagu odnosa između Belorusije i Rusije, odlučnost u odbrani svojih nacionalnih interesa, uključujući i upotrebom vojne sile.
Zbog vojnih aktivnosti u blizini spoljnih granica Rusije i Belorusije i zaoštravanja situacije u Donbasu, dve zemlje su produžile zajedničke vojne vežbe, koje su počele 9. februara a trebalo je da budu završene danas.
BONUS VIDEO: KRIZA KOJA BRINE CEO SVET: Da li će narasle tenzije oko Ukrajine eksplodirati u rat?
Preporučujemo
UKRAJINSKA KRIZA: Eksplozije u okolini Donjecka čuju se tri sata, Ukrajina koristi zabranjenu municiju!
19. 02. 2022. u 13:30 >> 23:24
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
KAKO JE ČKALjA DOBIO STAN: Živeo sa porodicom u garsonjeri, a onda je usledila iznenadna poseta u novogodišnjoj noći
LEGENDARNI glumac i jedan od omiljenih komičara bivše Juge, Miodrag Petrović Čkalja zabavljao je generacije gledalaca. "Paja i Jare", "Kamiondžije", "Servisna stanica", "Ljubav na seoski način", Vruć vetar", "Put oko sveta" su samo neka od ostvarenja u kojima je igrao i izazivao kod ljudi jednu od lepših emocija - smeh.
01. 01. 2026. u 12:31
Komentari (0)