LAŽNA DRŽAVA KOSOVO REGRUTUJE PLAĆENIKE ZA DONBAS? Lavrov upozorio - Proveravamo informacije, tu su i Albanija i Bosna
RUSKA strana proverava informacije da se na samoproglašenom Kosovu, u Albaniji, Bosni i Hercegovini regrutuju plaćenici za slanje u Donbas, rekao je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov u intervjuu za RT, prenose RIA novosti.
Foto: AP Photo/Sergei Chuzavkov/Jutjub/Rumoaohepta7
- Nemački kancelar Olaf Šolc i svi ostali ljudi iz NATO-a kažu da je NATO odbrambeni savez. Ruski predsednik Vladimir Putin je na konferenciji za novinare posle pregovora podsetio Šolca na bombardovanje Jugoslavije 1999. On je rekao da je NATO intervenisao da spreči genocid nad kosovskim Albancima. Kao, sve su uspešno uradili, a sada ovaj region cveta - podsetio je ministar.
On je napomenuo da je region „daleko od procvata”.
- Kosovo i neki drugi delovi Zapadnog Balkana postaju leglo zločina. Ima terorista, narko-dilera. Oni regrutuju plaćenike da učestvuju u neprijateljstvima u sukobima koje postepeno podstiču, uključujući i SAD. Postoje informacije da se plaćenici u Kosovu, Albaniji, Bosni i Hercegovini takođe regrutuju da bi se Rusija izbacila iz ravnoteže i poslala u Donbas, između ostalog. Ovo sada ponovo proveravamo - rekao je Lavrov.
Moskva je više puta izjavljivala da Kijev ne poštuje sporazume iz Minska i da odugovlači pregovore o rešavanju sukoba. Ministarstvo spoljnih poslova Rusije je navelo da je Kijev poslao polovinu celokupnog osoblja oružanih snaga Ukrajine u Donbas. Moskva je izrazila zabrinutost zbog prebacivanja vojne opreme iz zemalja NATO-a na ruske granice i povećanja broja zapadnih instruktora u Donbasu. Zapadne zemlje nastavljaju da pružaju vojnu podršku Ukrajini, uključujući isporuku oružja koje se koristi u Donbasu.
BONUS VIDEO:
KRIZA KOJA BRINE CEO SVET: Da li će narasle tenzije oko Ukrajine eksplodirati u rat?
Preporučujemo
DVOSTRIKUI STANDARDI BRISELA: EU osudila granatiranje obdaništa u Ukrajini
17. 02. 2022. u 23:28
UDAR IZ VAŠINGTONA: Amerika nam traži da se odreknemo i ruskog gasa?!
18. 02. 2022. u 09:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)