STRAŠNO UPOZORENJE RUSKOG ADMIRALA! Amerikanci i Britanci spremaju novi haos u Siriji
NA STOTINE terorista u Siriji je oslobođeno i primljeno u naoružane jedinice pod američkom kontrolom, saopštio je zamenik rukovodioca ruskog centra za pomirenje zaraćenih strana u Siriji kontraadmiral Oleg Žuravljov.
Foto: Profimedia/Ministarstvo odbrane Ruske Federacije
- Sjedinjene Države i Velika Britanija nastavljaju da realizuju program tzv. "amnestije" za pripadnike terorističkih grupa. Na stotine sledbenika radikalnih pokreta oslobođeno je i primljeno u naoružane jedinice pod kontrolom Amerike. Jedan deo njih prebačen je na teritoriju zone Tanf - rekao je Žuravljov novinarima.
U blizini grada Tanf nalazi se američka baza.
On je dodao da je situacija u oblastima pod američkom kontrolom – oko Eufrata kritična i da je za tri dana izvršeno 10 terorističkih napada i ubijeno 18 ljudi, a 25 ranjeno.
Dodao je i da vođe terorista planiraju diverzije protiv državnih službenika i objekata na teritoriji provincija Homs, Damask, Dera i Es-Suvejda.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: DOSIJE - Rat Jermenije i Azerbejdžana - vizuelna rekonstrukcija događaja
SKANDAL! RAMA OBJAVIO SNIMAK RAZGOVORA SA TAČIJEM: "Srećna nezavisnost komadante, brate moj, grlim te mnogo i volim" (VIDEO)
PREMIJER Albanije Edi Rama objavio je snimak telefonskog razgovora sa bivšim vođom zločinačke OVK Hašimom Tačijem, koji se trenutno nalazi u pritvoru Specijalnog suda u Hagu, gde je optužen za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti.
17. 02. 2026. u 20:01
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (3)