ŠVEDSKA UKIDA KOVID OGRANIČENJA: Premijerka: "Najgore posledice su iza nas"
ŠVEDSKA će sledeće nedelje ukinuti ograničenja povezana sa pandemijom korona virusa uprkos rekordnim nivoima infekcija.
Foto: EPA
Ograničenja koja su trenutno na snazi, a koja podrazumevaju rano zatvaranje barova i restorana i ograničenje od 500 ljudi u velikim zatvorenim prostorima, produžena su prošlog meseca do 9. februara, podseća agencija Rojters.
- Vreme je da se Švedska ponovo otvori - izjavila je švedska premijerka Magdalena Anderson na konferenciji za novinare.
Ona je istakla da će u narednom periodu stope zaražavanja i dalje ostati visoke, ali “najgore posledice zaraze su sada iza nas“.
Švedska ministarka zdravlja Lena Halengren je na konferenciji izjavila da će neke preporuke, kao što su vakcinacija i izolacija kod kuće za bolesne, ostati na snazi, i da će te mere biti restriktivnije za nevakcinisane.
Usled širenja omikron soja, Švedska se prošlog meseca suočavala sa svakodnevnim rekordnim brojem slučajeva, što je opterećivalo zdravstveni sistem, iako u manjoj meri nego tokom ranijih talasa pandemije.
BONUS VIDEO:
ASTRONAUTI IZGORELI U APOLU 1: Katastrofa koja je potresla Ameriku i svet
TRAMP NACRTAO NOVE METE, PRETI OD AMERIKE DO EVROPE! Šok u Karakasu, potpuni zaokret Madurove potpredsednice
SAD su u subotu u vojnoj akciji u Karakasu otele predsednika Venecuele Nikolasa Madura i njegovu suprugu Siliju Flores, koji su sprovedeni u Gradsku pritvorsku jedinicu u Njujorku, gde će im se suditi po optužnici za krijumčarenje narkotika. Pratimo uživo najnoviji razvoj događaja nakon dramatične američke operacije u Venecueli.
05. 01. 2026. u 08:27 >> 09:38
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)