UKRAJINSKI DRON UŠAO U BELORUSIJU: Prizemljen zbog neleganih izviđačkih aktivnosti
MINISTARSTVO spoljnih poslova Belorusije uložilo je protest ambasadoru Ukrajine u vezi sa lansiranjem drona sa ukrajinske strane na belorusku teritoriju radi izviđanja krajem januara, saopštila je pres-služba Ministarstva spoljnih poslova Belorusije.

Foto: Depositphotos
U Ministarstvo spoljnih poslova Belorusije je 3. februara 2022. godine pozvan ukrajinski ambasador u Republici Belorusiji Igor Kizim, koji je oštro protestovao u vezi sa ciljanim lansiranjem bespilotne letelice (UAV) iz Ukrajine na teritoriju Belorusije, kaže se u izveštaju.
Napominje se da je „pomenuta ukrajinska bespilotna letelica 24. januara 2022. godine ilegalno prešla državnu granicu Belorusije, otkrivena u vazdušnom prostoru zemlje i naknadno prinuđena da sleti od strane specijalista oružanih snaga“.
Na osnovu analize podataka o opremi na brodu, pouzdano je utvrđeno da je lansirana sa teritorije Ukrajine u cilju sprovođenja nelegalnih izviđačkih aktivnosti nad vojnim poligonom Brestski.
BONUS VIDEO:
KRIZA KOJA BRINE CEO SVET: Da li će narasle tenzije oko Ukrajine eksplodirati u rat?
Preporučujemo

UPAD BI BIO TRAGIČNA POGREŠNA PROCENA: Džonson i Putin razgovarali o Ukrajini
03. 02. 2022. u 09:04

DO POSLEDNjEG UKRAJINCA: Pentagon - Američki vojnici neće ratovati na tlu Ukrajine
03. 02. 2022. u 00:17

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (0)