U RUMUNIJI OBOREN REKORD: Danas 35.000 novozaraženih, duplo više nego juče
RUMUNIJA je prijavila novi rekordan broj novih infekcija korona virusom, oko 35.000, gotovo dva puta više nego dan ranije.

Foto: EPA
U prethodnih mesec dana u Rumuniji je zabeležen nagli rast broja novih infekcija, sa oko 1.000 sredinom decembra do današnjih 34.225. Počeo je da raste i broj smrtnih ishoda od posledica zaraze, a u prethodna 24 časa vlasti su prijavile 94, najviše u poslednjih mesec dana.
Nevakcinisani čine tri četvrtine smrtnih ishoda u poslednja 24 časa, kao i više od 80 odsto od 692 kovid pacijenta na odeljenjima intenzivne nege u rumunskim bolnicama.
Rumunija, koja je prijavila oko 60.000 smrtnih ishoda od kovida od početka pandemije, ima drugu najnižu stopu vakcinacije u EU, sa svega 41 odsto potpuno imunizovanih, dok je prosek Unije 70 odsto.
Zdravstveni zvaničnici su predvideli nagli rast broja infekcija usled brzog širenja omikron soja.
Uprkos velikom broju infekcija korona virusom, u Rumuniji je znatno manje hospitalizovanih i smrtnih ishoda u poređenju sa prethodnim talasom, koji je prošle jeseni doveo do prenapregnutosti zdravstvenog sistema.
BONUS VIDEO - POSLEDNjE ŠTO VIDE LjUDI KOJI UMRU OD KORONE: Doktor iz kovid bolnice objavio snimak upozorenja
(Telegraf)

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje
NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. u 20:19

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (0)