NE IGNORIŠITE RUSIJU: Lavrov upozorio Blinkena
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov upozorio je američkog državnog sekretara Entonija Blinkena da bi dalje ignorisanje ruskih pravnih bezbednosnih pitanja dovelo do ozbiljnih posledica, saopštilo je danas rusko ministarstvo spoljnih poslova nakon razgovora ruskih i američkih diplomata u Ženevi.
Arhiva Novosti
- Jasno je stavljeno do znanja Blinkenu da bi dalje ignorisanje ruske zabrinutosti, pre svega, one koja je povezana sa SAD i njenih NATO saveznika povodom širenja u Ukrajini i postavljanja vojske i oružja blizu naše granice imalo ozbiljne posledice - navodi se u saopštenju koje je preneo TAS S.
Ministarstvo dodaje da se sve može izbeći ukoliko Vašington pozitivno odgovori na nacrt sporazuma o bezbednosnim garancijama (o neširenju na istok).
- Očekujemo da dobijemo odgovor američke strane u pisanoj formi sledeće nedelje - dodalo je ministarstvo.
Ministarstvo je dodalo i da su dve strane razgovarale o bilateralnim odnosima i utvrdile da su oni na "nezadovoljavajućem nivou", ali i da je naglašeno da će se nastaviti rad eksperata na normalizaciji odnosa između država i stabilizaciji viznog režima.
BONUS VIDEO - NEREDI U NEMAČKOJ: Sukob policije i pripadnika "Antife"
Preporučujemo
ŠOJGU PORUČIO BRITANSKOM MINISTRU: Hoćete da pregovaramo? Dođite u Moskvu
21. 01. 2022. u 17:58
RUSKI STRATEŠKI BOMBARDERI TU-160: Leteli 13 sati iznad Barencovog i Belog mora (VIDEO)
21. 01. 2022. u 17:12
BUGARSKA SPREMNA ZA EVENTUALNI RAT U UKRAJINI: Kupićemo i podmornice i eskadrilu F-16
21. 01. 2022. u 15:35
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)