CUNAMI POGODIO JAPAN: Talasi dostižu ogromne visine
CUNAMI izazvan vulkanskom erupcijom pogodio je danas obalu Japana, samo nekoliko minuta nakon što je izdato upozorenje, prenosi Japan Times.
Foto: Printscreen/Googlemaps
Upozorenje na cunami izdato je za ostrva Amami i Tokara, a prognozirano je da će talasi dostizati visinu od čak tri metara, dok je manje upozorenje na nepogode na snazi kroz čitavu obalu Pacifika.
Podsetimo, cunami je pogodio najveće ostrvo Tonge, Tongatapu, i navodno je izazvao talase koji su preplavili prestonicu nakon što je podvodni vulkan u južnom Pacifiku eksplodirao u snažnoj erupciji u subotu, poslavši oblak pepela i gasne pare u vazduh.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Špansko selo nudi posao i besplatan smeštaj porodicama koje se žele da se dosele (VIDEO)
21. 05. 2026. u 12:04
MAJKE UČENIKA SE POTUKLE NA MATURSKOJ VEČERI: Reagovala i policija (VIDEO)
21. 05. 2026. u 11:51
"NATO NE MOŽE DA OPSTANE BEZ SAD" Stoltenberg: EU nije zamena za Alijansu
21. 05. 2026. u 11:51
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
POREKLO VOJINA ĆETKOVIĆA Rođen u Kruševcu, a koreni mu nisu iz Srbije: "Nikada se nisam odricao dedova i pradedova - ponosan sam"
"JESAM, ponosan sam na svoje poreklo."
20. 05. 2026. u 16:57
Komentari (1)