UKRAJINCI TRAŽE ORUŽJE OD AMERIKE: Šta Kijev može dobiti od Pentagona?
KIJEV traži od Vašingtona da mu isporuči višak vojne opreme i naoružanja, saopštila je ambasadorka u SAD Oksana Markarova.

Foto: Nacgvardія Ukraїni
- Takozvani višak vojne opreme, na primer, gotovo i nepotrebno naoružanje, koje SAD mogu dodatno da isporuče. Sa tom kategorijom trenutno aktivno radimo - rekla je Markarova.
Po njenim rečima, postoji nekoliko pravaca na kojima Ukrajina sarađuje sa SAD u okviru isporuka naoružanja. Među njima su standardna pomoć koju odobrava američki Kongres i koja je predviđena budžetom, kao i dodatna pomoć koju Vašington može pružiti uz odobrenje predsednika.
Ranije je list "Forin polisi" saopštio da Ukrajina želi da dobije oružje koje je bilo predviđeno za Avganistan pre dolaska talibana na vlast. Međutim, Bela kuća ne želi da izaziva Rusiju i namerava da svoju pažnju usmeri na Kinu.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: Tamara Bakić - Manekenka koja je obeležila jednu eru
Preporučujemo

POIGRAVANjE ATOMSKIM OBARAČEM: Poređenje sa kubanskom krizom uoči samita Rusija-NATO
28. 12. 2021. u 08:11

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

"VREME JE DA SE RAT OKONČA!" Zelenski izneo tri ukrajinska zahteva za dugoročni mir sa Rusijom
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski oglasio se nakon što je dogovoren sastanak Vladimira Putina i Donalda Trampa i otkrio šta su njegovi ciljevi na mirovnim pregovorima.
07. 08. 2025. u 16:00
Komentari (0)