DRUGI KRUG PREDSEDNIČKIH IZBORA U ČILEU: Levičar iz hrvatske u blagoj prednosti
U ČILEU se danas održavaju predsednički izbori koje je obeležila polarizovana kampanja dva vodeća kandidata od kojih je jedan predstavnik desnice a drugi bivši lider studentskih protesta iz redova levice.

Foto: EPA
Najviše glasova u prvom krugu osvojio je Hose Antonio Kast (55), desničar i poslanik koji je u prošlosti branio nekadašnju vojnu diktaturu, ali nije obezbedio potrebnu većinu, prenosi AP.
Njegov glavni rival je Gabrijel Borić (35), levičar hrvatskog porekla i nekadašnji vođa studentskih protesta.
Ankete proteklih dana konsistentno pokazuju da Borić ima prednost.
Ako bi pobedio, on bi postao najmlađi predsednik u modernoj istoriji Čilea.
Preporučujemo

VIŠE OD 100 KUĆA IZGORELO U POŽARU: Vatra se iz šume prenela na turistički grad u Čileu
10. 12. 2021. u 15:43

LjUBAV JE - LjUBAV: U Čileu usvojen zakon o legalizaciji istopolnih brakova
07. 12. 2021. u 22:46

VLADA SE IZRAZILA NEGATIVNO: Čileanski parlament odbacio proširenje prava na abortus
30. 11. 2021. u 19:34

BRUTALNA PORUKA IZ RUSIJE NAKON AMERIČKOG NAPADA: Nekoliko zemalja spremno da preda nuklearno oružje Iranu!
POSLE američkih napada na Iran tokom noći, neke zemlje su spremne da predaju svoje nuklearno oružje Teheranu, napisao je na kanalu Telegram zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev.
22. 06. 2025. u 11:31

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

INCEST UNIŠTIO PORODICU: Glumici brat krstio ćerku, a ona ga zavela i rodila mu sina
SLAVNA glumica Greta Skaki u jednom momentu je bila tema svih medija, nakon što je obelodalila da je u romansi sa svojim bratom od tetke Karlom Montegacom. Ova romansa razorila je njenu porodicu, a njih dvoje su se u jednom momentu čak i zakleli na večnu ljubav.
21. 06. 2025. u 10:39
Komentari (0)