PLAMTI BITKA NA KRAJNJEM SEVERU: Kako izgleda obuka komandanata na surovom Arktiku (VIDEO)
U RUSKOJ Murmanskoj oblasti održana je obuka za komandante. Svaka epizoda obuke maksimalno je približena uslovima prave bitke.
Foto: Printskrin Youtube
Tako vojska uvežbava taktiku aktivne manevarske odbrane, a komandanti stiču veštine upravljanja u okruženju koje se brzo menja, prenosi televizija „Zvezda“.
Na krajnjem severu sada kasno sviće, uskoro nastupa polarna noć. Pešadija puca iz mitraljeza i automata. Uz podršku artiljerije napada uslovnog protivnika. Vojnu vežbu prate 63 komandanta koji stiču veštine upravljanja vatrom svojih jedinica.
-Stiče se metodično iskustvo, tako da svaki komandant razume šta se od njega traži, jer komandant mora da zna da upravlja svojim ljudstvom. Zato se i održavaju obuke – da bi nešto predložili, nešto naučili ili podsetili na nešto. To nikada neće biti suvišno, rekao je komandant motorizovane čete Vadim Stadničenko.
Borbena vozila se kreću po teškom terenu, ali sa lakoćom savladavaju područje prekriveno snegom.
-Glavni zadatak obuke je zbližavanje komandanata iz različitih jedinica. Oni tokom komunikacije prenose jedan drugom neke metode, konstatuje v. d. načelnika odeljenja za borbenu obuku 14. armijskog korpusa Severne flote Roman Petrakov.
Ovakve obuke u vojnim okruzima održavaju se dva puta godišnje. Sledeći zbor je planiran za maj 2022. godine nakon završetka zimskog perioda obuke koji počinje 1. decembra.
rs.sputniknews.com
Preporučujemo
MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA: Iznenađeni smo komentarima Zaharove na račun Srbije i predsednika Vučića
DRŽAVNA sekretarka u Ministarstvu spoljnih poslova (MSP) Republike Srbije Nevena Jovanović oglasila se na društvenoj mreži "X" povodom komentara portparola Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marije Zaharove na račun Srbije i predsednika Republike Aleksandra Vučića, istakavši da oni kao MSP izražavaju iznenađenje povodom istih.
07. 11. 2025. u 14:04
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
"ONI SU TVOJE ŽRTVE!" Papa javno prozvao Trampa zbog situacija u "srpskom" gradu
PAPA Lav pozvao je na "duboko razmišljanje" o načinu na koji se migranti tretiraju u Sjedinjenim Državama, rekavši da su mnogi ljudi "duboko pogođeni" politikom masovnih deportacija.
06. 11. 2025. u 12:50
Komentari (0)