LIST "POLITIKO": Bajden tri puta vraćao sankcije protiv Rusije
PREDSEDNIK Sjedinjenih Država Džozef Bajden tri puta je ranije ove godine vraćao paket sankcija protiv Rusije koji je pripremio Savet za nacionalnu bezbednost, sa obrazloženjem da predložene mere nisu dovoljno oštre, piše Politiko.

Foto: EPA
Prema rečima dvojice bivših zvaničnika SAD, Bajden je rekao da predložene sankcije nisu dovoljno teške.
Sjedinjene Američke Države su u aprilu uvele nove sankcije Rusiji kojima je obuhvaćeno više od 30 pojedinaca i kompanija i odlučile su da proteraju 10 ruskih diplomata.
Razlog za uvođenje novih sankcije je, kako tvrdi Vašington, mešanje Moskve u američke izbore 2020. godine i sajber napad za koji Vašington optužuje Rusiju, kao i situacija u Ukrajini.
BONUS VIDEO - KAKO PROVERITI RADNI STAŽ: Jelica Timotijević iz PIO fonda u novoj epizodi Ft1P
Preporučujemo

VIDEO-SAMIT PREDSEDNIKA SAD I KINE: Bajden se nada iskrenom razgovoru
16. 11. 2021. u 02:28 >> 02:29

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (0)