"TO JE NEPRIHVATLJIVO" Stoltenberg razgovarao sa Andžejem Dudom o situaciji na granici sa Belorusijom
GENERALNI sekretar NATO-a Jens Stoltenberg saopštio je da je sa poljskim predsednikom Andžejem Dudom razgovarao o situaciji na poljsko-beloruskoj granici i izrazio solidarnost Alijanse sa Poljskom.
Foto: Yves Herman, Pool via AP
- Razgovarao sam sa predsednikom Andžejem Dudom o ozbiljnoj situaciji na poljskoj granici. Upotreba migranata od strane Belorusije kao hibridne taktike je neprihvatljiva. NATO je solidaran sa Poljskom i našim saveznicima u regionu - napisao je Stoltenberg na Tviteru.
O razgovoru Dude i Stoltenberga saopštio je i portparol kancelarije poljskog predsednika Jakub Kumoh.
- Upravo je održan razgovor poljskog predsednika Andžeja Dude i generalnog sekretara NATO-a Jensa Stoltenberga. Tema je očigledna: napad režima (predsednika Belorusije Aleksandra) Lukašenka na poljsku granicu. To su zasada svi detalji - naveo je Kumoh.
On je dodao da saveznici u Alijansi izražavaju svoju podršku Poljskoj.
Državni granični komitet Belorusije u ponedeljak je saopštio da je velika grupa migranata iz zemalja Bliskog istoka i Afrike krenula ka belorusko-poljskoj granici. Uveče je Služba saopštila da je situacija sa migrantima na granici i dalje izuzetno napeta: više od dve hiljade izbeglica, uključujući mnogo žena i dece, zaustavilo se ispred poljske ograde na graničnoj liniji. Poljske snage bezbednosti ih ne propuštaju, a migranti su pokušavali da prođu kroz postavljenu bodljikavu žicu koja služi kao prepreka.
U poslednje vreme Litvanija, Letonija i Poljska javljaju o rastu broja privedenih ilegalnih migranata na granici sa Belorusijom. Beloruski predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je da Minsk više neće obuzdavati priliv ilegalnih migranata u zemlje EU – zbog sankcija Zapada za to nema ni novca ni snage.
(Sputnjik)
AMERIČKI MINISTAR ZDRAVLjA ŠOKIRAO: Šmrkao sam kokain sa WC daske
AMERIČKI ministar zdravlja i socijalne zaštite Robert F. Kenedi mlađi izneo je šokantno priznanje o svojoj prošlosti sa drogama gostujući u jednom podkastu u četvrtak. Govoreći o borbi sa zavisnošću, otkrio je do sada nepoznate detalje.
13. 02. 2026. u 09:12
VAKCINA PROTIV RAKA STIŽE U SRBIJU: Dobijamo je odmah posle Rusa, evo kada će je primiti naši pacijenti
MINISTAR bez portfelja zadužen za oblast međunarodne ekonomske saradnje Nenad Popović izjavio je danas da će u maju prvi pacijenti u Rusiji primiti vakcinu protiv raka, a da će pacijenti iz Srbije biti prvi koji će odmah posle ruskih, krajem godine, primiti tu vakcinu.
12. 02. 2026. u 09:41
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)