AMERIKANCI BEŽE I IZ SIRIJE? 270 američkih vojnih kamiona napustilo zemlju u dva dana
VELIKI konvoj od oko 270 kamiona koji rade za koaliciju koju predvode SAD napustio je severoistočni region Sirije i krenuo ka regionu Iračkog Kurdistana između 5. i 7. novembra, navodi Sirijska arapska novinska agencija.
Foto: Tanjug/AP
- Konvoj koji se sastojao od 150 teretnih kamiona i 120 pokrivenih kamiona s ravnim platformama (koji su prevozili vozila američke vojske) napustio je vojnu bazu na aerodromu Karab al-Jer tokom noći i uputio se ka severnom Iraku preko ilegalnog prelaza Al-Valid - rekao je izvor za državnu agenciju.
Prema izvoru, konvoj su čuvala američka oklopna vozila i naoružani kamioni Sirijskih demokratskih snaga (SDF) koje podržavaju SAD.
Veliki konvoj je navodno primetila sirijska bespilotna letelica dok se kretala ka prelazu Al Valid na granici sa Irakom. Koalicija predvođena SAD verovatno neće povući trupe sa severoistoka Sirije. Ranije ove godine, američki izvori i zvaničnici u SDF-u otkrili su da Vašington ne planira da napusti region u skorije vreme.
Konvoj je možda prevozio američku vojnu opremu i materijale namenjene prodaji na crnom tržištu u regionu Kurdistana, poput nafte i žitarica. Vredi napomenuti da se SDF predvođen Kurdima trenutno priprema za mogući napad turske vojske i njenih militanata na kurdske oblasti u severnoj i severoistočnoj Siriji.
Preporučujemo
RUSI PREORALI POLOŽAJE DžIHADISTA: Trese se ceo Idlib, uključilase i Asadova artiljerija
07. 11. 2021. u 18:46
MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA: Iznenađeni smo komentarima Zaharove na račun Srbije i predsednika Vučića
DRŽAVNA sekretarka u Ministarstvu spoljnih poslova (MSP) Republike Srbije Nevena Jovanović oglasila se na društvenoj mreži "X" povodom komentara portparola Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marije Zaharove na račun Srbije i predsednika Republike Aleksandra Vučića, istakavši da oni kao MSP izražavaju iznenađenje povodom istih.
07. 11. 2025. u 14:04
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
Hrvat čistio bunar - zbog onog što je pronašao, momentalno ZVAO POLICIJU
POLICIJSKA uprava Požeško-slavonske županije u Hrvatskoj imala je dvostruku intervenciju u subotu, nakon što su građani u dva navrata pronašli veću količinu eksplozivnih sredstava.
09. 11. 2025. u 13:28
Komentari (2)