GLAVNA TEMA PANDEMIJA: Blinken najavio sastanak ministara spoljnih poslova iz celog sveta
AMERIČKI državni sekretar Entoni Blinken danas je najavio da će sazvati virtuelni sastanak ministara spoljnih poslova iz celog sveta 10. novembra kako bi razgovarali o pandemiji kovid-19.
Foto Tanjug/AP
Blinken je najavio ministarski sastanak sledeće nedelje na kojem bi se, između ostalog, razgovaralo o narednim koracima vezano za ubrzanje vakcinacije protiv kovida 19 i finansiranja svetske zdravstvene bezbednosti, prenosi Rojters.
Američki državni sekretar je saopštio da globalna pandemija zahteva globalnu akciju i konstantnu fokusiranost i da zbog toga saziva virtualni ministarski sastanak 10.novembra, na kome će sa kolegama i predvodinicima regionalnih i svetskih organizacija analizirati trenutno stanje globalnog odgovora na kovid 19, uticaja virusa i postupanja u budućim pandemijama.
BONUS VIDEO:
DRAMA U VAŠINGTONU: Evakuisan Kapitol zbog jezive pretnje
Preporučujemo
VIŠE POZITIVNIH POSLE RASPUSTA: Testiranje đaka u Austriji posle povrtaka sa odmora
05. 11. 2021. u 18:54
ŽESTOKE PRETNjE MOSKVI IZ MINHENA: NATO će pokrenuti udare duboko u Rusiji ako se usude da napadnu Baltik
NATO će pokrenuti udare duboko u Rusiji ako se Moskva usudi da izvrši invaziju na baltičke države, upozorio je ministar spoljnih poslova Estonije Margus Cahkna, odbacujući strahove da bi Moskva mogla brzo da osvoji teritoriju na istoku.
16. 02. 2026. u 15:44
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (0)