OPŠTI HAOS U SUDANU: Sukob demonstranata i vojske, ima povređenih (FOTO)
NEKOLIKO ljudi je povređeno u sukobima koji su danas izbili između sudanskih vojnika i građana koji protestuju protiv državnog udara, a koji su pokušali da se približe zgradi generalštaba u Kartumu, javila je televizija Al Arabija, pozivajući se na svedoke.

Foto: Tanjug/AP Photo
Demonstranti su prethodno prošli barikade i ušli u ulicu koja okružuje sedište vojske u Kartumu, prenela je televizija Al Džazira.
Sudanski premijer Abdala Hamdok premešten je na nepoznatu lokaciju nakon što je odbio da izda saopštenje u znak podrške vojnom udaru u toj zemlji, saopštilo je sudansko Ministarstvo informisanja, preneo je Rojters.
Udružene vojne snage koje su držale Hamdoka u kućnom pritvoru vršile su pritisak na njega da izda saopštenje u kome ih podržava, saopštilo je to ministarstvo.
Vojska je uhapsila većinu članova sudanske vlade i veliki broj lidera provladinih stranaka, izjavila su tri izvora.
Televizija Al Hadat, sa sedištem u Dubaiju, javila je o hapšenju četiri člana vlade, jednog člana Suverenog saveta (kolektivni šef države), kao i nekoliko partijskih lidera i guvernera sudanskih oblasti.
Ministarstvo informisanja je saopštilo da je vojska uhapsila jednog civilnog člana Suverenog saveta i članove vlade i da ih je odvela na nepoznatu lokaciju.
BONUS VIDEO: PROTEST PROTIV TALIBANA: Civili razvili avganistansku zastavu - snimak iz Kabula
Preporučujemo

"POGLEDAJ SINE OVE LEPOTE, SLUŠAJ ZVONA KAKO BRUJE..." Vasić podelio emotivnu sliku sa krštenja sina u Gračanici - "Ostvario Bog mi san..."
GLUMAC Milan Vasić juče je u manastiru Gračanica krstio sina Despota.
28. 09. 2025. u 12:35

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

LjUTILA SE: Bora i Brega pijani napisali pesmu, posvetili je PEVAČICI - dugo nije pričala sa Goranom
U VREME stare Jugoslavije, tačnije osamdesetih godina prošlog veka, vladao je popriličan rivalitet između dve najpopularnije grupe - "Bijelog dugmeta" i "Riblje čorbe".
28. 09. 2025. u 08:33
Komentari (0)