RUSIJA PONOVO KAŽNJAVA GUGL: Nije obrisao nezakonit sadržaj
RUSKE vlasti su saopštile danas da će ovog meseca kazniti američku tehnološku kompaniju "Gugl" jer u više navrata nije izbrisala sadržaj koji se smatra nezakonitim.

Foto: Tanjug/AP
Ruski regulator telekomunikacija "Roskomnadzor" je saopštio da "Gugl" nije platio kazne u iznosu od 32,5 miliona rubalja (458.100 dolara) izrečene ove godine i da će sada tražiti kaznu koja je jednaka 5-20 odsto "Guglovog" prometa u Rusiji, što bi, kako ocenjuje Rojters, moglo da dostigne čak 240 miliona dolara.
Baza podataka platoforme SPARK pokazala je da je "Guglov" promet u Rusiji u 2020. godini iznosio 85,5 milijardi rubalja, a kazna od 5-20 odsto iznosila bi između 4,3 i 17,1 milijardi rubalja.
Preporučujemo

RAST CENA GASA JE GEOPOLITIČKI PROBLEM: Borelj - Rusija ispunjava svoje obaveze
18. 10. 2021. u 21:59

NADALI SU SE VETRU, A VETRA NIJE BILO: Kremlj o energetskoj krizi Zapada
17. 10. 2021. u 14:15

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje
NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. u 20:19

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (0)