BAJDEN POTPISAO: Bela kuća naredila obaveznu vakcinaciju za sve zaposlene

LjUDI koji rade za federalnu vladu za stalno ili po ugovoru, moraju biti vakcinisani protiv Kovida-19 do 8. decembra, saopštila je Bela kuća.

БАЈДЕН ПОТПИСАО: Бела кућа наредила обавезну вакцинацију за све запослене

Foto AP

U saopštenju se navodi da će administracija ubuduće u ugovore o zapošljavanju staviti klauzulu o obaveznoj vakcinaciji, piše Glas Amerike.

Predsednik SAD Džo Bajden, potpisao je uredbu 9. septembra koja nalaže da zaposleni u vladi moraju biti vakcinisani protiv Kovid-19.

Advokat Stiv Kejv procenjuje da ova odluka obuhvata više desetina miliona radnika.

Zamenik direktora Kancelarije za budžet Bele kuće, Džejson Miler, napisao je na svom blogu da je cilj ovakve odluke da se što više ljudi vakciniše.

On smatra da će se na taj način smanjiti odsustvo sa posla i troškovi rada kao i da će se učinak onih koji rade za vladu povećati.

BONUS VIDEO:

VAŠINGTONSKE TAJNE: Ko je u Beloj kući bio gej, a koga su volele žene?

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

REMI PO MERI! Japan i Švedska podelili bodove i otišli u nokaut fazu Svetskog prvenstva!