DŽIL BAJDEN NAPUSTILA BELU KUĆU: Prva dama SAD se vratila u školu da radi kao učiteljica
PRVA dama Amerike Džil Bajden (70) vratila se u školu da radi kao učiteljica.
Foto: Tanjug/AP Photo
Nakon nekoliko meseci onlajn predavanja engleskog jezika na koledžu, supruga predsednika SAD DžOzefa Bajdena vratila se danas da uživo predaje u učionici u Komjuniti koledžu u Severnoj Virdžiniji, gde je radila od 2009. godine, preneo je danas AP.
Ona je tako postala jedina prva dama SAD koja je napustila Belu kuću kako bi radila puno radno vreme.
- Ima nekih stvari koje, jednostavno, ne možete zameniti i jedva sam dočekala da se vratim u učionicu - rekla je.
Ona je bila nestrpljiva da vidi svoje učenike nakon više od godinu dana pauze i onlajn predavanja usled pandemije kovida.
- To nije nešto što ja samo radim. To sam ja - rekla je Džil.
Prva dama Amerike će predavati utorkom i četvrtkom.
Njen poslodavac, država Virdžinija, zahteva od svakoga da nosi maske u zatvorenim prostorijama na koledžu, u studentskim domovima, bez obzira na vakcinacioni status, a prva dama je revakcinisana.
BONUS VIDEO: Ti si lažov! - A ti si najgori predsednik u istoriji Amerike
MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA: Iznenađeni smo komentarima Zaharove na račun Srbije i predsednika Vučića
DRŽAVNA sekretarka u Ministarstvu spoljnih poslova (MSP) Republike Srbije Nevena Jovanović oglasila se na društvenoj mreži "X" povodom komentara portparola Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marije Zaharove na račun Srbije i predsednika Republike Aleksandra Vučića, istakavši da oni kao MSP izražavaju iznenađenje povodom istih.
07. 11. 2025. u 14:04
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
Hrvat čistio bunar - zbog onog što je pronašao, momentalno ZVAO POLICIJU
POLICIJSKA uprava Požeško-slavonske županije u Hrvatskoj imala je dvostruku intervenciju u subotu, nakon što su građani u dva navrata pronašli veću količinu eksplozivnih sredstava.
09. 11. 2025. u 13:28
Komentari (0)