RUSI I KINEZI DIŽU IZ PEPELA AVGANISTAN: Čim se politički stabilizuje situacija u Avganistanu počinju pregovori
06. 09. 2021. u 16:26
DOK se ministri zemalja razvijenog Zapada, poznatijih kao G-7, spremaju da u Japanu razgovaraju 8. septembra o Avganistanu, Rusija i Kina su već saopštile da su spremne da pomognu i učestvuju u obnovi te zemlje.
Povezane vesti
VOJNICI IZVRŠILI SAMOUBISTVO ZBOG SITUACIJE U AVGANISTANU: Ratni veterani u Velikoj Britaniji bili očajni zbog pobede talibana
POJEDINI britanski veterani iz avganistanskog rata oduzeli su sebi život jer su bili pogođeni i očajni zbog haotičnog povlačenja snaga predvođenih SAD i pobedom talibana, izjavio je danas ministar odbrane Velike Britanije Džejms Hipi.
06. 09. 2021. u 09:56
NIJE GOTOVO: Pokret otpor javlja da Dolina lavova u Avganistanu nije pala
PRIPADNICI Pokreta otpor u avganistanskom Pandžširu negirali su saopštenje pokreta „Taliban“ (organizacija zabranjena u Rusiji) da je provincija zauzeta i saopštili da nameravaju da nastave borbu.
06. 09. 2021. u 08:47
TALIBANI UBILI TRUDNU POLICAJKU: Žena u osmom mesecu trudnoće stradala pred porodicom!
TALIBANI su ubili avganistansku policajku koja je bila u osmom mesecu trudnoće, izjavili su očevici za Bi-Bi-Si.
06. 09. 2021. u 08:19
KRVOPROLIĆE U AVGANISTANU: Talibani ubili portparola Nacionalnog fronta otpora
FAHIM Dašti, portparol Nacionalnog fronta otpora (NRF) avganistanske severne provincije Panšir koja odbija da prizna talibansku vlast, ubijen je u oružanim sukobima koji se nastavljaju u regionu, javila je danas Kama Pres.
05. 09. 2021. u 22:24
NOVA PRAVILA ZA STUDENTKINJE: Talibani objavili kodeks oblačenja na fakultetima
AVGANISTANSKE studentkinje moraće da oblače crne abaje (haljine) s nikabom koji im prekriva lice, a nastavu će pohađati u učionicama namenjenim samo devojkama u skladu s uredbom koju je izdao novi talibanski režim uoči ponovnog otvaranja privatnih fakulteta u zemlji.
05. 09. 2021. u 18:01
ZAHAROVA: Još uvek nije izvesno da ćemo učestvovati na samitu G7 o Avganistanu
MOSKVA je dobila signale od Pariza i Berlina povodom mogućnosti sastanka na kojem bi Rusija učestvovala na samitu G7 na temu Avganistana, ali se u Rusiji nije razgovaralo o tome, rekla je danas portparolka ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova agenciji TAS.
05. 09. 2021. u 16:09
Najnovije iz rubrike
AMERIČKI MEDIJI: Ruski dronovi sa optičkim vlaknima strah i trepet za ukrajinske snage
RUSKA vojska stiče nadmoć nad ukrajinskim snagama zahvaljujući tome što su dronovi „geranj“ sada opremljeni raketama „igla“, piše američki časopis „Militari voč“.
07. 01. 2026. u 08:58
SUROVI PLAN S KOJIM JE ODRASTAO Sin kubanskih roditelja godinama je sanjao da vlada iz senke, sada je stavio Venecuelu pod svoju šapu
Dok su američke specijalne snage u petak uveče izvodile noćnu raciju kako bi zarobile venecuelanskog lidera Nikolasa Madura, predsednik SAD Donald Tramp je posmatrao kako se akcija odvija sa svog imanja na Floridi u Mar-a-Lagu. Među onima koji su bili uz njega bio je Marko Rubio, njegov verdržavni sekretar i savetnik za nacionalnu bezbednost.
07. 01. 2026. u 08:58
AMERIKANACI BI RADIJE DA GA ZAPLENE NEGO DA GA POTOPE: Da li je Tramp poslao specijalce koji su oteli Madura na ruski brod Bela 1?
KRETANjE američkih vojnih aviona kroz Ujedinjeno Kraljevstvo ove nedelje u skladu je sa pripremama za pomorsku operaciju presretanja usmerenu na tanker sa naftom povezan sa Venecuelom, prema analizi otvorenih izvora, dok Vašington preduzima mere za pooštravanje sprovođenja zakona nakon hapšenja predsednika Venecuele Nikolasa Madura.
07. 01. 2026. u 08:28
NOVA STUDIJA: Potvrđeno da je pračovek hodao uspravno pre sedam miliona godina
NAJNOVIJE istraživanje potvrdilo je da su rani srodnici ljudi mogli da hodaju na dve noge već pre sedam miliona godina.
06. 01. 2026. u 23:45
PUTIN ČESTITAO PRAVOSLAVNIM VERNICIMA BOŽIĆ: Praznik dočekuje sa vojnicima (VIDEO)
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin čestitao je pravoslavnim vernicima Božić. Kako je rekao portparol Kremlja, Putin će dočekati praznik zajedno sa vojnicima i njihovim porodicama u jednom od hramova u Podmoskovlju.
06. 01. 2026. u 22:19 >> 23:42
buki
07.09.2021. 09:33
Koje licemerje Borela (EU)! Obećanu pomoć će Avganistan dobiti ako ''poštuje ljudska prava'', a to znači da prestanu da budu to što jesu, dozvole gej brakove i dozvole ženama mini suknje. Svakako će im ''pomoć'' stizati i od Natoa u naoružanju, kako bi se što pre međusobno poubijali.