PUTIN POKRENUO IZGRADNJU NUKLEARNIH PODMORNICA: Biće naoružane balističkim raketama
RUSKI predsednik Vladimir Putin pokrenuo je danas izgradnju nove nuklearne podmornice i ostalih ratnih brodova, kao deo modernizacije vojske.

"Omsk" izazvao strahopoštovanje / Foto MO
Tokom video konferencije, Putin je naložio izgradnju dve nuklearne podmornice naoružane interkontinentalnim balističkim raketama, zajedno sa dve podmornice na dizelski pogon, kao i dve korvete u brodogradilištima u Severodvinsku, Sankt Peterburgu i Kosmomolsku na Amuru, javio je AP.
-Nastavićemo da jačamo potencijal ruske mornarice, da razvijamo baze i infrastrukturu i da ih naoružavamo najboljim oružjem. Snažna i suverena Rusija treba moćnu i dobro izbalansiranu mornaricu, dodao je predsednik Rusije.
Ruska mornarica je već prisutna na Mediteranu, sa pomorskom bazom u sirijskoj luci Tartus.
Rusija je proširila i modifikovala bazu u Tartusu, jedini objekat ovakve vrste koji poseduje van teritorije bivšeg Sovjetskog saveza.
-Ruska zastava će se vijoriti u strateški važnim okeanskim mestima. Brojna naša oružja imaju sposobnosti kakve nema niko u svetu, a neka će ostati bez konkurencije još dugo vremena, zaključio je Putin.
Preporučujemo

PUTIN O POSLEDICAMA PANDEMIJE: Rusija bolje od drugih zemalja prevazišla krizu
22. 08. 2021. u 13:13

RUSKI AVIONI UŠLI U DRŽAVU NATO, ZADRŽALI SE 12 MINUTA: "Ovo je neprihvatiljvo i neviđeno brutalno"
TRI ruska borbena aviona MIG-31 ušla su danas u estonski vazdušni prostor u oblasti ostrva Vajndlo bez dozvole i ostala u estonskom vazdušnom prostoru skoro 12 minuta, preneo je estonski portal "Err.ee".
19. 09. 2025. u 17:00

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

UMRO VELIKI GLUMAC Petrovci: "Albanci me zvali 'srpski špijun', a kad treba - 'patriota'! Znam šta sam - nikad me niko nije kupio"
GLUMAC i profesor glume Enver Petrovci preminuo je danas u 72. godini, a jednu od poslednjih uloga odigrao je između ostalog u filmu "Ruski konzul", seriji "Klan", "Južnom vetru", "Senkama nad Balkanom", "Boljem životu"...
22. 09. 2025. u 16:07
Komentari (0)