BORBE U AVGANISTANU: Snage otpora povratile tri oblasti u pokrajini Baglan

MINISTAR odbrane bivše avganistanske administracije Bismila Han Mohamadi saopštio je da su snage otpora povratile od radikalnog pokreta Taliban tri područja u avganistanskoj provinciji Baglan.

БОРБЕ У АВГАНИСТАНУ: Снаге отпора повратиле три области у покрајини Баглан

Foto: Tanjug/AP Photo

- Suprotstavljanje talibanskim teroristima je moja dužnost. Područja Puli-Hesar, Deh Salah i Banu u Baglanu okupirale su lokalne snage otpora. Otpor je još živ - napisao je general na Tviteru.


Snage otpora ubile su i ranile na desetine talibana u borbama za povratak kontrole nad oblastima u pokrajini Baglan, rekao je izvor.

(Sputnjik)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

LAPSUS ILI SAMOUVERENOST?! Selektor Hrvatske: Kada prođemo Portugal, videćemo šta i kako dalje!