TRI GODINE ZATVORA ZA PRONEVERU: Oštetio hotel "Saher" za 4,1 milion evra
POKRAJINSKI sud u Beču osudio je bivšu šeficu računovodstva bečkog hotela "Saher" zbog pronevere 4,1 miliona evra na tri godine zatvora.
Foto: N. Fifić
Ona je od januara 2010. do decembra 2020. na svoje račune preusmerila oko 4,1 milion evra poznatog bečkog hotela.
Tvrdila je i da je pronevereni novac dala sinu koji je zavisnik od narkotika, a koji je od nje neprestano tražio novac.
Njen sin, rođen 1998. godine već se kao maloletnik kockao, a potom i odlazio na odmor u Dubai, gde je organizovao rođendansku proslavu za 18.000 evra, a nije imao zaposlenje.
Državni tužilac je ukazao da ne veruje da je sin već sa 12 godina bio zavisnik od droga, a tada je majka već počela sa proneverom.
Tužilaštvo je dokazalo 349 ilegalnih transakcija što je optužena na kraju i priznala.
Njena pronevera otkrivena je sredinom januara ove godine, kada je banci hotela bila sumnjiva jedna transakcija, pa se sumnjalo u pranje novca.
Pred sud je morao da dođe, kao svedok, i direktor hotelske grupacije, koji je izrazio žaljenje što ekspertima pronevera nije upala u oči.
Žena je 100.000 evra vratila hotelu kada joj je dat otkaz.
Preporučujemo
VELIKA AKCIJA POLICIJE U BEČU: Uhapšena 24 Albanca sa Kosova i iz Albanije
29. 07. 2021. u 09:45
BEČ "NE SKIDA" MASKE: U ostatku Austrije popuštanje epidemioloških mera
20. 07. 2021. u 16:02
STAJT DEPARTMENT ISTRAŽUJE TEGOBE DIPLOMATA U BEČU: Neobični simptomi u ambasadi
19. 07. 2021. u 22:10
BIVŠA PORTPAROLKA ZELENSKOG: On najverovatnije koristi drogu, sve što kaže je laž (VIDEO)
VLADIMIR Zelenski najverovatnije koristi drogu, sve što govori je manipulacija ili laž i predstavlja najveću prepreku miru i opstanku Ukrajine, izjavila je Julija Mendel, bivši pres-sekretar ukrajinskog predsednika.
12. 05. 2026. u 14:48
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
"NE MOŽEMO DA POBEDIMO, PREJAKI SU!" Putinov čovek iznenadio izjavom na ruskoj državnoj televiziji
POZNATI ruski reditelj i propagandista Karen Šahnazarov rekao je da Rusija ne može da pobedi Ukrajinu, da je protivnik prejak i da je u interesu Rusije da što pre okonča rat.
11. 05. 2026. u 19:09
Komentari (0)