USKORO DŽEPNE PEPELJARE: Francuska najavila borbu protiv odbačenih opušaka
FRANCUSKO ministarstvo za zaštitu životne sredine najavilo je da kreće u borbu protiv milijardi odbačenih opušaka koji zagađuju francuske ulice, parkove i prirodu.

Foto: Tanjug/AP Photo/Lewis Joly
Ministarstvo je postavilo cilj da u roku od šest godina za 40 odsto smanji količinu opušaka koje pušači bacaju svuda bez razmišljanja, a procjenjuje se da je takvih opušaka oko 23.5 milijardi.
Deo cilja je i da proizvođači cigareta preuzmu odgovornost, jer se prema Zakonu o recikliranju i protiv otpada koji je izglasan prošle godine, od njih zahteva da brinu o svojim proizvodima i nakon što su potrošeni.
Plan je da proizvođači duvanskih proizvoda učestvuju u sprovođenju ove akcije s 80 miliona evra godišnje koje će novoformirana institucija dodeljivati projektima, čiji je cilj uklanjanje opušaka i podizanje svesti o tome, poručili su iz ministarstva.
Predviđena je i distribucija džepnih pepeljara, postavljanje više korpi za otpatke koje bi bile isključivo namenjene za cigarete, kao i uspostavljanje novog sistema za sakupljanje i recikliranje opušaka.
Prema poslednjim statističkim podacima, među stanovnicima Francuske njih 22.4 odsto su pušači, dok je u Nemačkoj njih 15.9 odsto, prenosi Index.hr
Preporučujemo

EPILOG ZLOČINA U FRANCUSKOJ: Predao se osumnjičeni za ubistvo sveštenika
09. 08. 2021. u 16:35

NOVE MERE U FRANCUSKOJ: Za svakodnevne aktivnosti potrebna kovid propusnica
09. 08. 2021. u 09:01

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (0)