UPOZORENJE RUSIJE: Crno more se pretvara u zonu opasne konfrontacije zbog NATO-a
05. 08. 2021. u 09:33
CRNO more se pretvara u zonu opasne vojne konfrontacije, a vojne vežbe NATO-a u regionu izazivaju sukobe, izjavio je za Sputnjik direktor Četvrtog evropskog odeljenja Ministarstva spoljnih poslova Rusije Jurij Pilipson.
Povezane vesti
RUSKI UDAR UZDRMAO NATO? Kineska analiza tvrdi da je jedan potez promenio pravila igre
KINESKI portal NetEase ocenio je da su ruski napadi izvedeni 28. juna otvorili nova pitanja o efikasnosti dosadašnje strategije NATO-a u podršci ukrajinskom vazduhoplovstvu.
04. 07. 2026. u 06:50
NATO SPREMA PLAN ZA STOTINE HILJADA VOJNIKA: Moskva ovo neće ravnodušno ignorisati
U TRENUTKU kada evropske države sve intenzivnije razgovaraju o bezbednosti i vojnoj saradnji, Nemačka i Poljska poručuju da žele još čvršću koordinaciju unutar NATO-a. Na zajedničkom forumu dve zemlje istaknuta je važnost logistike, infrastrukture i odbrambenih kapaciteta koji bi mogli da imaju presudnu ulogu u slučaju eventualnih kriznih situacija na istoku Evrope.
20. 06. 2026. u 17:27PLAN ZA RAT: Stotine hiljada NATO vojnika idu na istok preko ove dve zemlje
PUTINU PRETI NUKLEARNI SCENARIO NA SAMOJ GRANICI: Naoružani F-35 u Finskoj, Amerika deli bojeve glave, jedna ubija 360.000 ljudi (VIDEO)
FINSKA vlada je ukinula višedecenijsko zabranu smeštaja nuklearnog oružja na svojoj teritoriji, a parlament zemlje je odobrio amandman na Zakon o nuklearnoj energiji i Krivični zakonik zemlje nešto više od tri godine nakon formalnog pristupanja zemlje NATO-u u aprilu 2023. Finski parlament je objavio da će ovo „ojačati bezbednost“ zemlje, iako su protivnici amandmana upozorili da to Finsku čini „metom za nuklearne napade“.
18. 06. 2026. u 17:11
RUSKI KAPETAN RASKRINKAO PLAN NATO! Vežba „Hrabri vepar 2026“ ima samo jedan cilj: Potpuna DOMINACIJA na Baltiku i NAPAD NA RUSIJU!
PENZIONISANI kapetan prve klase Ruske ratne mornarice Vasilij Dandikin izjavio je da je vojna vežba „Hrabri vepar 2026“ (Brave Boar 2026) deo planova NATO-a za potpunu dominaciju u baltičkom regionu i da predstavlja probu vojne operacije protiv Rusije.
17. 06. 2026. u 17:45
PUKLA LJUBAV VAŠINGTONA I KIJEVA? Zelenski ispao sa Trampove liste sastanaka na samitu G7
AMERIČKI predsednik Donald Tramp nije zakazao zvanični bilateralni sastanak sa Vladimirom Zelenskim na predstojećem samitu G7 u Francuskoj, objavio je "Blumberg", pozivajući se na visoke zvaničnike američke administracije.
15. 06. 2026. u 22:11
Najnovije iz rubrike
RUSI OTKRILI ŠTA SU POGODILI U UKRAJINI: Na meti vojni aerodromi
RUSKE oružane snage pogodile su ukrajinske vojne aerodrome, kao i infrastrukturu za snabdevanje gorivom i energijom i saobraćajna čvorišta, saopštilo je danas Ministarstvo odbrane Rusije.
05. 07. 2026. u 14:10
"DA, OVO JE PRAVI RAT": Objašnjenje iz Kremlja - zašto se specijalna vojna operacija nastavila kao rat
SPECIJALNA vojna operacija nastavlja se kao pravi rat jer zvaničnom Kijevu pomažu Berlin, Pariz, Hag, Oslo i Vašington, izjavio je danas portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov.
05. 07. 2026. u 14:05
SOLUN OKOVAN OTROVNIM DIMOM: Preti ekološka katastrofa nakon požara
TOKSIČNI dim koji je prekrio Solun nakon požara u Oreokastru je u centru zabrinutosti, jer sagorevanje postrojenja za reciklažu i industrijskih materijala opterećuje kvalitet vazduha i čini kritičnim praćenje širenja dima tokom dana.
05. 07. 2026. u 14:04
"TAMPON-ZONA SE PLANSKI ŠIRI" Moskva zadovoljna stanjem na frontu: Značajno napredujemo
Tampon-zona na granici Rusije i Ukrajine stvara se planski, ruska vojska značajno napreduje, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
05. 07. 2026. u 14:00
NEMAČKA MINIRA "FRANCUSKI" BUDŽET: Procureo interni dokument iz Berlina u kome se traži smanjenje zajedničke EU potrošnje
Nemačka zahteva da naredni sedmogodišnji budžet EU bude smanjen za 400 milijardi evra, upozoravajući da je dogovor o predlogu plana potrošnje od 2 biliona evra "nemoguć" u sadašnjem obliku, uz poziv na uravnoteženije budžetske rezove.
05. 07. 2026. u 13:45
Komentari (0)