NOVA AKCIJA IZRAELSKIH SNAGA: Uhapšeni palestinski studenti povezani s Hamasom
IZRAEL je saopštio danas da je na Zapadnoj obali uhapsio više desetina palestinskih studenata koji su povezani sa militantnom grupom Hamas.
Foto: Tanjug/AP
Izraelska vojska je kasno sinoć saopštila da su uhapšeni studenti sa Univerziteta Bircajt i da su "direktno uključeni u terorističke aktivnosti, uključujući transfere novca, podstrekivanje i organizaciju Hamasovih aktivnosti'', prenosi agencija AP.
Hamas je osudio hapšenje učenika, koji su, kako tvrdi, u znak solidarnosti posetili srušeni dom jednog Palestinca koji je navodno ubio Izraelca i ranio još dvojicu u pucnjavi u maju. On je uhapšen nekoliko dana nakon napada.
Supruga uhapšenog muškarca, koja je rekla da ništa ne zna o napadu, i njihovo troje najmlađe dece živeli su u svom domu, pre nego što je on srušen ranije ovog meseca.
Klub zatvorenika, organizacija koja predstavlja hiljade Palestinaca koje je Izrael zatvorio, saopštio je juče da je zadržano 45 učenika, ali da je 12 kasnije pušteno.
Ta organizacija je osudila njihovo hapšenje, jer je time prekršeno njihovo pravo da se školuju.
Preporučujemo
ZAMRZLI NOVAC PALESTINCIMA: Izraelska vlada stopirala transfer 200 miliona dolara
12. 07. 2021. u 12:38
"IZVEŠTAJI GENERALŠTABA SU NEISTINA, SVE JE IZGUBLjENO!" Ukrajinska vojska otkriva šta se dešava u paklu Pokrovska
UKRAJINSKE snage nastavljaju uporno da brane džep oko Pokrovska i Mirnograda, uprkos nemilosrdnim ruskim napadima koji sve više ugrožavaju linije snabdevanja i povećavaju rizik od potpunog okruženja-
06. 11. 2025. u 14:56
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
"ONI SU TVOJE ŽRTVE!" Papa javno prozvao Trampa zbog situacija u "srpskom" gradu
PAPA Lav pozvao je na "duboko razmišljanje" o načinu na koji se migranti tretiraju u Sjedinjenim Državama, rekavši da su mnogi ljudi "duboko pogođeni" politikom masovnih deportacija.
06. 11. 2025. u 12:50
Komentari (0)