ČEKA SE POBOLJŠANJE ZAHLADNELIH ODNOSA: Ejmi Gutman Bajdenov kandidat za ambasadora u Berlinu?
AMERIČKI predsednik Džo Bajden nominovao je Ejmi Gutman za ambasadora u Nemačkoj, prenosi Rojters pozivajući se na tri izvora upoznata sa tim pitanjem.

Foto: EPA
Gutman (71), čiji je otac pobegao iz nacističke Nemačke, time bi postala prva žena na poziciji američkog ambasadora u Berlinu.
Ona je trenutno predsednik Univerziteta u Pensilvaniji.
Prema izvorima Rojtersa, njena nominacija predata je 18. juna nemačkom predsedniku Franku-Valteru Štajnmajeru.
Ako njenu nominaciju potvrdi amrički Senat, Gutman će zameniti privremenu otpravnicu poslova Robin Kinvil, koja je preuzela rukovođenje ambasadom prošle godine nakon što je tadašnji američki predsednik Donald Tramp imenovao Ričarda Grenela za koordinatora bezbednosnih službi.
Ako nominacija Ejmi Gutman bude potvrđena, ona će dužnost ambasadora u Berlinu preuzeti u trenutki kada dve zemlje pokušavaju da ponovo izgrade odnose koji su zahladneli za vreme mandata Donalda Trampa, navodi Rojters.
Preporučujemo

"SPREMA SE BURA!" Upozorenje iz Amerike - NATO sve slabiji, saradnja Rusije i Kine jača
29. 06. 2021. u 18:36

NATO BRODOVI U CRNOM MORU: Ruska flota kontroliše akcije (VIDEO)
29. 06. 2021. u 13:58 >> 14:01

BOGATAŠI PROFITIRALI: U godini pandemije porastao broj mlionera u svetu
29. 06. 2021. u 11:16

BAJDEN ĆE ODGOVORITI NA SAJBER NAPADE: Odnosi sa Rusijom treba da budu stabilni, ali ćemo preduzeti recipročne mere
29. 06. 2021. u 08:56 >> 14:00

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje
NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. u 20:19

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (0)