"OZBILJAN ČIN PRIJATELJSTVA": Zaev - Severna Makedonija dobija 8.000 vakcina protiv korone iz Srbije
PREMIJER Severne Makedonije Zoran Zaev saopštio je da će u Severnu Makedoniju stići 8.000 „Fajzerovih“ vakcina iz Srbije.

Foto: AP
- Reč je o ozbiljnom činu prijateljstva, Srbija želi solidarno da podeli sa južnim susedom deo vakcina koje ima - napisao je Zaev, prenosi portal „Plusinfo“.
Kako je istakao, u komunikaciji sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem dogovorili su se da Severna Makedonija dobije 8.000 „Fajzerovih“ vakcina koje je nabavila Srbija.
- Vučić je želeo da ovo bude donacija, ali smo se ipak dogovorili da ih platimo po nabavnoj ceni - naglasio je Zaev i dodao da je ovo srećna vest imajući u vidu da su slali pisma i drugim zemljama za pomoć oko nabavke vakcina.
Zaev je izrazio zahvalnost u ime makedonskog naroda i naveo da je reč o „ozbiljnom činu prijateljstva“.
Rekao je da će detalji oko nabavke „Fajzerove“ vakcine iz Srbije biti dogovoreni između ministara zdravlja Srbije i Severne Makedonije i dodao da će još jednom razgovarati sa srpskom premijerkom Anom Brnabić oko isporuke vakcina iz Srbije.

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

HAOS I DRAMA NA SABALENKINOM MEČU: Svađa. prozivke i na kraju odlazak bez rukovanja (VIDEO)
BELORUSKINjA Arina Sabalenka savladala je Martu Kostjuk iz Ukrajine za plasman u polufinale mastersa u Madridu, a to je bilo sve samo ne običan meč.
01. 05. 2025. u 09:30
Komentari (1)