ZBOG POGORŠANJA EPIDEMIOLOŠKE SITUACIJE: U Sloveniji produžene restriktivne mere
ZBOG pogoršanja epidemiološke situacije u zemlji slovenačka vlada je juče većinu već važećih restriktivnih mera produžila za još najmanje sedam dana, a škole će ostati zatvorene najmanje do 18. januara.
Foto: Depositphotos
Produžava se i proširuje važenje većine dosadašnjih propisa i mera, uključujući i onu o zabrani okupljanja ljudi u obrazovnim institucijama, kazao je na konferenciji za novinare portparol vlade Jelko Kacin, dodavši da će se obrazovni proces učenja od kuće nastaviti i da se škole pre 18. januara neće moći "otvoriti", kao i to da je takva odluka doneta na temelju mišljenja stručne grupe za kovid-19, prenosi agencija Hina.
Jedini izuzetak su obrazovne ustanove za rad s decom s posebnim potrebama koje su ponovno počele da drže nastavu početkom ove sedmice.
Što se tičezabrane kretanja radi suzbijanja širenja virusa, one ostaju iste i produžavaju se najmanje do 18. januara, a i dalje ostaje zabranjen rad žičara na skijalištima, kazao je ministar unutarašsnjih poslova Aleš Hojs.
Preporučujemo
KORONA NE POSUSTAJE: U Nemačkoj 31.849 novih slučajeva, preminulo 1.188 ljudi
08. 01. 2021. u 08:18
KORONA "KOČI" NORMALAN RAD: Šest i više meseci smanjene radne sposobnosti
07. 01. 2021. u 14:35
DRAMATIČNO UPOZORENjE ORBANA: Situacija je opasna, Evropa je na pragu rata
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je danas da je situacija opasna i da je Evropa na pragu rata.
15. 11. 2025. u 18:52
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
Policija uletela na svadbu, HAPSI MLADU - a tek objašnjenje! Ovo je LUDNICA (VIDEO)
ČAK i na najlepšim svadbama ponekad se dese nepredviđene situacije, sitne greške ili čak veći incidenti.
14. 11. 2025. u 16:23
Komentari (0)