OTAC I SIN POGINULI U MAJSKIM POLJANAMA: Troje Srba stradalo u razornom zemljotresu kraj Gline
PREMA informacijama do kojih je došao naš portal, od ukupno petoro preminulih, troje su Srbi, a dva preminula muškarca su Hrvati iz BiH koji su živeli u srpskim kućama. Za sada je poznato da je poginuo dvadesetogodišnji mladić, otac i sin iz jedne porodice, jedan stariji čovek i još jedan mlađi muškarac.

Foto: Printskrin
Majske Poljane su siromašno selo u kojem danas živi svega 196 ljudi i svi su srpske nacionalnosti.
Pre stotinjak godina u selu je živelo 1.300 Srba, ali su iseljeni i proterani devedesetih godina prošlog veka.
Sve kuće u selu su oštećene i u većini više nije moguće živeti. U toku noći svi će meštani napustiti svoje domove i biti smešteni u kasarnu u Petrinji ili u okolnim mestima.
Pretražuju se oštećene kuće kako bi se ustanovilo da li ima još žrtava.

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (1)