VATRENA STIHIJA U DALMACIJI: Izbio veliki šumski požar, vatra preti kućama

Танјуг

03. 08. 2020. u 16:22

VELIKI požar izbio je na Kozjaku iznad Kaštel Sućurca i to na lokalitetu Dragoćevo iznad Strabežnika, javlja Dalmacija Danas.

ВАТРЕНА СТИХИЈА У ДАЛМАЦИЈИ: Избио велики шумски пожар, ватра прети кућама

Foto: Facebook

Gore borova šuma i makija, a požar se približio kućama. Stigli su i kanaderi koji gase vatru.

Požar je u vrlo kratkom roku opustošio više hektara makije, borovine i drugog rastinja u Kaštel Sućurcu i širi se prema Kastel Gomilici.

Širenju vatre doprinosi i jak vetar jugo, a požar je zahvatio i severnu stranu Kozjaka.

- Požar nije pod kontrolom. Branimo kuće, a dva kanadera su trenutno na terenu. Na terenu su sve snage sa područja Trogira, Kaštela i Solina. Zatražili smo i dodatne snage, reksli su vatrogasci.

Dalmacija Danas saznaje da se vatra ubrzano širi prema planinarskom domu Putalj, koji je evakuisan. Takođe, gusti dim je zahvatio vojno postrojenje na vrhu Kozjaka. Tamošnji radarsko-komunikacijski centar osiguran je dodatnim snagama iz Zagore, a stigli su i predstavnici Civilne zaštite.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Kari’s on fire  – Pešić se vraća na klupu Pirota!

Kari’s on fire – Pešić se vraća na klupu Pirota!

SVUDA pođi, kući dođi – Pešić se vraća na klupu Pirota! Kako Mozzart sport saznaje, selektor košarkaške reprezentacije Srbije preuzima još jedan važan zadatak i diže ceo svoj rodni kraj na noge! Ova odgovorna dužnost poverena mu je u velikoj akciji Fondacije Mozzart i KSS-a, a svečana promocija zakazana je za subotu, 21. jun u 20.00 časova na Omladinskom stadionu u Pirotu!

19. 06. 2025. u 13:00

Komentari (0)

UBIJEN KIRIL BABIČUK: Reprezentativac poginuo u Ukrajini