ZEMLJOTRES NA BANIJI: Potres od 3,1 stepeni prema Rihteru registrovan severozapadno od Petrinje
SEIZMOLOŠKA služba zabeležila je danas umeren potres magnitude 3,1 prema Rihteru.

Foto printskrin EMSC
Epicentar se nalazio sedam kilometara severozapadno od Petrinje, objavila je Seizmološka služba pri Geofizičkom odseku Prirodno matematičkog Fakulteta, preneo je portal Index.hr.
Potres su osetili i građani koji su se javili porukama na stranicama Evromediteranskog seizmološkog centra (EMSC).
Preporučujemo

ZEMLjOTRES KOD BELOG MANASTIRA: Ljude probudilo podrhtavanje prozora i kreveta
05. 01. 2023. u 07:26

TRAGIČNE SUDBE: Ko je u stvarnosti dečak sa traktora iz filma "Oluja"?
19. 01. 2023. u 13:16

SMATRA SE IZUMRLOM VRSTOM: U dolini Neretve uočena ženka veoma retke ptice (FOTO/VIDEO)
19. 01. 2023. u 14:43

NUKLEARNE SILE BILE NA IVICI RATA, A ONDA JE USLEDIO OBRT: "Ključan je bio poziv jednog čoveka"
U DRAMI koja je privukla pažnju svetske javnosti, američki predsednik Donald Tramp juče je na društvenim mrežama objavio da su Indija i Pakistan, nakon četiri dana žestokih sukoba duž granice, pristali na „potpuni i trenutni prekid vatre“.
11. 05. 2025. u 10:48

PANIKA U UKRAJINI: Da li je ovo znak da Putin sprema novi napad "orešnikom"?
RUSIJA će 12. i 13. maja privremeno zatvoriti vazdušni prostor iznad vojnog poligona i kompleksa za lansiranje raketa Kapustin Jar, prenosi ukrajinski odbrambeni portal Militarnyi 10. maja, navodeći mogućnost testiranja balističke rakete srednjeg dometa.
10. 05. 2025. u 12:06

VANREDNA SITUACIJA, NAPADNUT TAKMIČAR: "Dignuto" 1.300 policajaca, počeli neredi - eho rata na ulicama Bazela (FOTO)
KAKO bi obezbedile sigurnost tokom Evrovizije, u svetlu povećanog rizika od terorističkih akcija, švajcarske vlasti su angažovale više od 1.300 policajaca, uz dodatne snage iz švajcarske vojske, kao i iz susednih zemalja - Nemačke i Francuske.
12. 05. 2025. u 15:25
Komentari (0)