OSUĐENA MAJKA IZ DVORA: Dve godine zlostavljala sina, tukla ga i pretila da će ga zaklati na spavanju
OPŠTINSKI sud u Sisku odlučio je da nagodbom tužilaštva i advokata majka iz Dvora bude osuđena zbog psihičkog i fizičkog zlostavljanja svog maloletnog deteta na 10 meseci zatvora, ali će ta kazna biti preinačena u društveno koristan rad.

Foto Shutterstock
Tokom dokaznog postupka utvrđeno je da je ova majka dete koje je tada imalo tek 14 godina zlostavljala od 2019. do 2021. godine. Često je bila u alkoholisanom stanju, a nije se libila da mu kaže da je nesposoban, da je glup, psovala mu poreklo, a pred njim je verbalno napadala i njegovog oca. U nekoliko navrata izudarala ga je po glavi i nogama.
Jadno dete bežalo je od kuće i nije želelo da živi sa njom u istom domaćinstvu. Tu, nažalost, nije bio kraj strahotama. U nekoliko navrata je ničim izazvana sinu govorila da će ga zaklati na spavanju, a na isti način pretila je i detetovom ocu.
Tužilaštvo ju je teretilo i zbog dvostruke pretnje ubistvom bliskim osobama, kao i za zlostavljanje deteta, pa joj je izrečena jedinstvena kazna zbog svih zločina. Majka će morati platiti troškove psihijatrijskog veštačenja, kao i sudske troškove.
Sud nije dodatno obrazlagao svoju presudu, budući da je ona rezultat nagodbe stranaka u postupku.
BONUS VIDEO:
Akcija hapšenja osumnjičenog za ubistvo
(Jutarnji)
Preporučujemo

ODUZETI PRTLjAG STRADALIH: Zagreb dobio spomenik žrtvama Holokausta i ustaškog režima
28. 04. 2022. u 00:00

"NOVOSTI" SAZNAJU: Nakon Litvanije, još jedna država zabranila prelet srpskog aviona do Moskve
NAKON Litvanije, i letonske vlasti zabranile su prelet srpskog aviona do Moskve u kome je trebalo da bude predsednik Srbije Aleksandar Vučić, saznaju "Novosti".
06. 05. 2025. u 18:27

NEBENZJA ODUVAO LAŽNOG VISOKOG PREDSTAVNIKA ŠMITA, PA IZAŠAO IZ SALE: Neću da te slušam, nemaš pravo da govoriš!
U SAVETU bezbednosti Ujedinjenih nacija je u toku redovna polugodišnja sednica o situaciji u BiH na kojoj je ruski ambasador Vasilij Nebenzja izjavio je da Kristijan Šmit nema pravo da govori u ime međunarodne zajednice u Savetu bezbednost, a onda izašao iz sale ne želevši da ga sluša.
06. 05. 2025. u 17:03

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (0)