KORONA DIVLJA U HRVATSKOJ: Čeka se odluka o merama za Kolonu sećanja u Vukovaru

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

06. 11. 2021. u 15:25

VEĆ treći dan u Hrvatskoj je više od 7.000 novozaraženih od virusa korone, a hrvatski ministar zdravstva Vili Beroš poručuje da niko ne zna šta sledi.

КОРОНА ДИВЉА У ХРВАТСКОЈ: Чека се одлука о мерама за Колону сећања у Вуковару

Foto: EPA

Usprkos rekordnim brojkama novozaraženih pritisak na zdravstveni sistem je nešto manji nego što se očekivalo, iako i dalje dnevno umire tridesetak ljudi. Postoji strah da pravi problemi za zdravstveni sistem tek slede za dve do tri sedmice.

Povećao se i interes za vakcinisanje, pa su dugački redovi i čeka se po nekoliko časova da građani dođu na red.

Od 15. novembra pooštravaju se i mere, pa će kovid potvrda trebati za ulazak u zgrade državnih i javnih službi, a i svi zaposleni u školstvu trebaće biti vakcinisani ili dva puta sedmično testirani.

U ovom času nije doneta odluka šta će biti sa Kolonom sećanja u Vukovaru 18. novembra, a tek narednih dana će se odlučiti hoće li biti većih okupljanja ili ne.

ZAPRATITE NPORTAL NA FEJSBUKU

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.

30. 09. 2025. u 20:58

Komentari (0)

SPEKTAKL KOJI ĆE GLEDATI CELI SVET: Barselona dočekuje akutelnog šampiona Evrope!