PLENKOVIĆ: Razgovaraćemo o zabrani ustaškog pozdrava

26. 07. 2021. u 17:58

- O zabrani ustaškog pozdrava "Za dom spremni" (ZDS) razgovaraćemo, sve to tamo je ionako već nedopušteno - rekao je hrvatski premijer Andrej Plenković na pitanje postavljeno na konferenciji za novinare kada će se raspravljati o inicijativi za zabranu upotrebe pozdrava ZDS.

ПЛЕНКОВИЋ: Разговараћемо о забрани усташког поздрава

Andrej Plenković/ Foto AP

O sastanku s predstavnicima udruženja žrtava nacističke kvislinške tvorevine Nezavisne Države Hrvatske (NDH), on je posle sednice županijskog odbora Hrvatske demokratske zajednice (HDž) Istarske županije u Svetom Petru u Šumi. rekao je: "Dogovorićemo se", preneo je portal Index.hr.

Plenković, međutim, nije hteo da odgovori na pitanje reporterke TV N1 zašto toliko dugo traje odluka o novom zakonu.

Upitan šta se događa u Srbu, povodom čega je Srpsko narodno veće (SNV) održao konferenciju za medije o "nezapamćenom divljanju filoustaške stranke A-HSP Dražena Keleminca, koje već nekoliko dana uznemirava stanovnike Srba", premijer je rekao da je pročitao šta se događa.

- Prema sadašnjem zakonu, svi mehanizmi koje imaju policija i sudovi su tu za preduzimanje mera. Koliko sam shvatio, policija je već delovala i delovaće ponovno ako treba - rekao je Plenković.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje

NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.

04. 08. 2025. u 20:19

Komentari (0)

RUSI MIRE SRPSKE I POLJSKE HULIGANE? Vri među navijačima pred Leh - Crvena zvezda!