INSPEKCIJA KONTROLISALA OBJEKTE: Sankcije zbog kršenja epidemioloških propisa u Kantonu Sarajevo
UPRAVA za inspekcijske poslove Kantona Sarajevo izrekla je jednu meru zabrane rada ugostiteljskom objektu zbog neposedovanja odobrenja za rad, dok je zbog nepoštivanja higijensko-epidemioloških propisa u ugostiteljskim objektima izdato 28 upravnih mera.
Foto: pixabay
Upravne mere izrečene su zbog neodržavanja propisane distance i većeg broja gostiju u objektu od dozvoljenog, a što je određeno s ciljem suzbijanja širenja virusa korona.
Na području Kantona Sarajevo prošle sedmice izvršeno je više od 100 inspekcijskih nadzora, saopšteno je iz Uprave za inspekcijske poslove Kantona Sarajevo.
Iz Uprave su podsetili da je okupljanje ljudi, prema aktuelnim naredbama Kriznog štaba, dozvoljeno u uslovima do 50 osoba u zatvorenom i ne više od 100 osoba na otvorenom prostoru, uz obavezu držanja fizičke distance od dva metra, kao i nošenje maski u zatvorenim prostorima, autobuskim i ostalim stajalištima gradskog prevoza.
Proteklog vikenda pravnim i fizičkim licima nisu izricane prekršajne sankcije, saopšteno je Uprava za inspekcijske poslove.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
HITNA POMOĆ I VATROGASCI NA TERENU: Više osoba povređeno u saobraćajnoj nesreći u Bosni
26. 05. 2021. u 18:03
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MISTERIJA KOJA GODINAMA PROGANjA SRBIJU: Šta je majka pronašla na mestu gde je stradao njen sin?
FILIP Tomović imao je 17 godina kada je njegov život tragično prekinut, a slučaj njegove smrti godinama kasnije ostao je jedan od najpotresnijih događaja koji se povezuje sa pričama o delovanju satanističkih i okultnih grupa u Srbiji.
09. 07. 2026. u 13:29
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)