uživoDIREKTOR NASA: Najavio nova odlaganja programa Artemis
DIREKTOR svemirske agencije NASA Bil Nelson najavio je danas nova odlaganja programa Artemis koji je trebalo da pošalje astronaute na Mesec, prvi put od 1972.

Foto Tanjug/AP
Odložene su sledeće dve planirane misije koje su uključivale spuštanje na Mesečevu površinu, preneo je Rojters.
Nelson je na konferenciji za medije rekao da će sledeća misija Artemis biti pomerena na april 2026, a misija spuštanja na Mesec dogodiće se godinu dana posle toga.
Do odlaganja je došlo pošto je NASA završila ispitivanje kapsule Orion, koju je proizvela kompanija Lokid Martin, i štita protiv pregrevanja koji nije funkcionisao ni tokom povratka u Zemljinu atmosferu tokom leta 2022.

Foto Tanjug/AP
Program Artemis NASA je uspostavila za vreme prvog mandata novoizabranog predsednika Donalda Trampa.
Procenuje se da će ovaj program koštati SAD oko 93 milijarde dolara.
Artemis je već do sada imao više odlaganja i porasta troškova.
Astronaute će na površinu Meseca spustiti raketa Staršip kompanije Spejs Iks milijardera Ilona Maska.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo

ISTRAŽIVANjE DALO ODGOVOR: Da li je na Veneri ikada bilo života sličnog onom na Zemlji
03. 12. 2024. u 00:31

ŠPANIJA PROGLASILA VANREDNO STANjE
MINISTARSTVO unutrašnjih poslova Španije proglasilo je vanredno stanje nakon današnjeg nestanka struje.
28. 04. 2025. u 21:32

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

ZVANIČNO - RAZVELA SE GAGA: Proces dug 13 meseci, PROMENILA prezime, a Toni ima novu devojku i to milionerku
PAPIRI za razvod pevačice Dragane Mirković i Tonija Bijelića su potpisani, a brakorazvodni postupak je okončan posle nešto više od godinu dana.
29. 04. 2025. u 14:20 >> 14:21
Komentari (0)