VREDI BAŠ SVAKU PARU: Prodata najskuplja krava na svetu - za više od četiri miliona dolara (VIDEO)
OGROMNA bela krava nedavno je prodata na aukciji u Brazilu za neverovatnu cenu, oborivši sve rekorde. Reč je o kravi rase Nelore koja je najtraženija na svetu.
Foto: Piksabej
Naime, jedna trećina vlasništva nad kravom neobičnog imena Viatina-19 FIV Mara Imóveis, prodata je na aukciji za 1,44 miliona dolara, čime je njena ukupna vrednost dostigla 4,3 miliona dolara.
Polovina vlasništva nad 4,5 godine starom kravom prodata je 2022. godine za oko 800.000 dolara.
Rekordna transakcija opravdana je genetskim kvalitetom rase, kao i potražnjom za životinjama sa izuzetnim karakteristikama.
Ovu rasu krava karakteriše svetlo bela dlaka i grba na leđima. Izuzetno su otporne na visoke temperature, u čemu značajnu ulogu ima dlaka koja reflektuje svetlost, kao i duplo veće i 30 odsto brojnije znojne žlezde u odnosu na druge evropske rase.
Potiču iz Indije, a ime su dobile po indijskoj oblasti Nelore u državi Andra Pradeš.
Inače, u Brazilu postoji oko 167 miliona goveda ove rase, što čini 80 odsto ukupnog broja krava u zemlji, preneo je portal „Dnevno“.
BONUS VIDEO:
„Timski rad je ključan“: Ruski vojnici izvode borbene vežbe na poligonima blizu linije fronta
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)