VALjEVO je za mene najvažniji, najlepši, najsrećniji deo života. Svuda postoje takve gimnazije, ali ne verujem da ijedna ima takvu moć da u zagrljaju drži sve svoje učenike i ti učenici su najčešće bili i njeni profesori... Kada sam došao u Valjevo, bilo je i drugih zgrada, ali je Valjevska gimnazija toliko dominirala, da ja te druge nisam ni video.
Postovani,
Hteo ne hteo morao sam da dam komentar na reci GENIJA i divnog coveka Matije. Uostalom i ja sam bio ucenik Valjevske gimnazije na sta sam itekako ponosan.Jedno je sigurno , a to je da nasa srednja skola poseduje carobnu moc da prigrli svoje djake i tako ih drzi na svim ovozemaljskim i kosmickim putovanjima. Sedeti u klupama gde su pre tebe bili Nikolaj , Desanka , Matija, Ljuba i ostali velikani je stvarno uzviseni osecaj i nesto sto bi svaki zivi stvor pozeleo. Matija , jos jednom hvala za ove carobne reci povodom 150 godina nase skole.
Zoran Atanackovic
Kanada
KRATKOMETRAŽNI dokumentarni film "Starac i njegov san" reditelja Duška Mazalice, osvojio je Nagradu za najbolju fotografiju na festivalu Oblivion Frames u Lisabonu.
ČUVENA francusko-italijanska glumica Klaudija Kardinale, legenda kinematografije 1960-ih, preminula je danas u Nemuru kod Pariza, saopštio je njen agent.
U PRIŠTINI je juče preminuo poznati jugoslovenski glumac, reditelj i pedagog Enver Petrovci (1954-2025), višestruko daroviti umetnik, jedan od retkih koji je i u duboko poremećenim srpsko-albanskim odnosima i u najtežim godinama pokušavao da bude most između dva naroda i kulture.
KRŠIO je društvene tabue, skandalizovao savremenike slikama i načinom života, veličavan i "precrtavan", Egon Šile (1890- 1918) jedna je od najmarkantnijih i najkontroverznijih pojava svoga doba.
PRE 90 godina kada sam se rodio vladao je još uvek starinski, patrijarhalni način života u selima, koja su kao Orlovat, pripadala tadašnjoj Vojnoj granici, to jest uzanom potezu zemlje od Rumunije do Jadranskog mora, naseljenom Srbima, Rumunima, Hrvatima, a u svrhu zaštite Austrijske carevine od Turskih nasrtaja i radi sprečavanja krijumčarenja...
Zoran Atanackovic
07.12.2020. 18:07
Postovani, Hteo ne hteo morao sam da dam komentar na reci GENIJA i divnog coveka Matije. Uostalom i ja sam bio ucenik Valjevske gimnazije na sta sam itekako ponosan.Jedno je sigurno , a to je da nasa srednja skola poseduje carobnu moc da prigrli svoje djake i tako ih drzi na svim ovozemaljskim i kosmickim putovanjima. Sedeti u klupama gde su pre tebe bili Nikolaj , Desanka , Matija, Ljuba i ostali velikani je stvarno uzviseni osecaj i nesto sto bi svaki zivi stvor pozeleo. Matija , jos jednom hvala za ove carobne reci povodom 150 godina nase skole. Zoran Atanackovic Kanada