NOVI - STARI DIREKTORI NA ČELU USTANOVA KULTURE: Promene u "Buhi", "Radoviću", Domu omladine i Kulturnom centru Beograda
NA jučerašnjoj sednici Skupštine grada Beograda, posvećenu jednim delom i imenovanju rukovodioca u kulturi - nije bilo mnogo iznenađenja. Donete su odluke o razrešenju i imenovanju direktora u ustanovama čiji je osnivač Grad Beograd.

foto:N.Fifić
Kada je o gradskim pozorištima reč, većina čelnih ljudi ostala je na svojim funkcijama: u narednom četvorogodišnjem mandatu Jugoslovenskim dramskim i dalje će rukovoditi Tamara Vučković Manojlović, Miloš Latinović Bitef teatrom, Jug Radivojević Beogradskim dramskim, a Dušan Kovačević Zvezdara teatrom. Vladan Đurković i dalje je prvi čovek "Pinokija", kao i Vladimir Mijović "Dadova". Promene na kormilu kuće, biće u Malom pozorištu "Duško Radović" (umesto Aleksandra Nikolića na mesto direktora dolazi producentkinja Bojana Karajović), kao i u Pozorištu "Boško Buha": direktor više nije Igor Bojović već Maša Mihailović, pozorišni i radio producent.
Mandat je potvrđen Jeleni Medaković na čelu Muzeja grada Beograda - četvorogodišu poziciju direktorke dobila je u godini jubileja(obeležavanja 120 godina postojanja Muzeja) i pošto je konačno završen tender za obnovu buduće matične zgrade u Resavskoj ulici. Dosadašnje rukovodioce imaće i Zavod za zaštitu spomenika kulture Beograda i Istorijski arhiv Beograda. Na kormilu Zavoda i ubuduće će ostati istoričarka Olivera Vuković , a Arhiva politikolog Dragan Gačić.
Nove direktore dobili su Dom omladine i Kulturni centar Beograda. Umesto Nenada Dragovića, na čelo DOB stupiće Andrija Bojanić. Baletskom umetniku Aleksandru Iliću nije produžen mandat,pa je na njegovo mesto postavljen slikar Vuk (Vidor) Veličković.

"NEĆU MOĆI DA PRISUSTVUJEM DOGAĐAJIMA" Država EU zabranila Ficu prelet do Moskve, traže se alternativne rute
SLOVAČKI premijer Robert Fico je izvestio da Estonija nije dozvolila slovačkom avionu za Rusiju da preleti preko njene teritorije i da se traži alternativni put.
07. 05. 2025. u 21:01

"TO JE SKANDAL!" Orban žestoko udario na Ursulu fon der Lajen zbog Ukrajine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban oštro je kritikovao predsednicu Evropske komisije Ursulu fon der Lajen na društvenim mrežama zbog poziva Ukrajini da ubrza pristupanje Evropskoj uniji.
07. 05. 2025. u 15:26

INCIDENT NA EVROVIZIJI: Albanski navijači napali Princa, u grupu navijača uletelo obezbeđenje
PREDSTAVNIK Srbije na Evroviziji u Bazelu, Princ od Vranje završio je prvu probu u Bazelu, koja je protekla veoma burno
08. 05. 2025. u 16:27
Komentari (1)