SPASA ZA DETE NIJE BILO: Devojčica (3) iz Kruševca bila sama kada je izbio požar, baka i stric pokušali da je izvuku
DO stravičnog požara u kući u Ulici Cara Lazara br.135 u Kruševcu gde je stradala devojčica Ana Vasić (2017.) došlo je najverovatnije zbog kvarcne grejalice, nezvanično saznaju “Novosti”.
Foto: S.B.
Sagovornici “Novosti” navode da je porodica posvedočila da je devojčica ostala sama u sobi, jer je njen brat po ocu zajedno sa suprugom i malim detetom otišao do prodavnice, dok je njena baka, otišla do obavi nuždu.
- U toj kući nema toaleta, baka je uzela nužnik i izašla nakratko, dok je devojčicin brat, koji sa porodicom takođe živi u toj sobi otišao do KTK prodavnice u istoj ulici - otkriva izvor “Novosti”.
Devojčica je, kako su ispričali, ostala sama kada je odjednom prvo nestala struja, a potom izbio veliki plamen.
Verovatno da je tu došlo do neke reakcije, jer je u sobi bila samo grejalica i jedino su se na nju grejali. Struju su sproveli preko produžnog kabla da bi imali svetlo i da se ugreju preko zime. Baka je pokušala da uđe u sobu koja je već bila zahvaćena vatrom, a došao je i stric sa ćebetom i pokušavao nešto da učini.
Spasa za dete, međutim, nije bilo. U pokušaju da ugase požar lakše su povređeni i članovi porodice, koji su zadobili opekotine.
I komšije su, kao što su pisale “Novosti”, probale da reaguju.
- Brat devojčice koja je stradala radi na “ugljaru” u Čitluku, mučio se da prehrani porodicu i kako svake nedelje dobija novac od tog rada, otišli su u nabavku - kaže sagovornik “Novosti”, dodajući da je porodica vrlo siromašna i da je jedva sastavljala kraj s krajem.
- To je veoma stara kuća. Ima karatavan. Ne čudi što je sve odmah planulo. Još pre 20 godina je utvrđeno da nije bezbedna za život.
Roditelji nesrećnog deteta rade u Francuskoj, pa su o njoj brinuli najbliži rođaci, brat sa svojom porodicom i baka, koja živi sa sinom. Prema informacijama iz Odeljenja za vanredne situacije, požar je izbio u 17:58, a likvidiran je u 20:50.
- Požarom je bila zahvaćena soba površine 20 kvadrata i deo tavanskog prostora iznad sobe-navode u Odeljenju.
- Intervenisali su pripadnici VSJ Kruševac, šest vatrogasaca-spasioca sa dva vatrogasna vozila. Prilikom gašenja požara, pronađeno je beživotno telo četvorogodišnje Ane Vasić. Intervencijom VSJ sprečeno je širenje požara na ostale prostorije.
Preporučujemo
DETE (3) STRADALO U POŽARU U KRUŠEVCU: Vatrena stihija progutala kuću
21. 03. 2021. u 18:52
KRVAVA PORODIČNA DRAMA: Muž zario nož supruzi u grudni koš, a zatim izbo sebe tri puta!
21. 03. 2021. u 14:29
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)